Віолета Лабазюк: «Мета українців єдина – зберегти цілісність незалежної і суверенної держави»

688

Сьогодні на межі Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області 102-у річницю проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР відзначили святковою ходою.

З нагоди Дня Соборності України на мосту єднання через річку Збруч відбулася урочиста зустріч делегацій від двох областей, у якій взяли участь голова обласної Віолета Лабазюк, її заступник Валентин Соколюк, народні депутати України, депутати обласної ради, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, керівництво Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області, священики – представники різних релігійних конфесій, народні депутати України.

Після традиційного обміну короваями на мосту відбулося з’єднання синьо-жовтого Державного Стягу.

Далі учасники урочистої ходи попрямували до Підволочиська, де відбулося урочисте дійство.

У своєму вітальному слові Віолета Лабазюк наголосила: «Сьогодні Україна відзначає важливу подію для нашого народу – День Соборності. Протягом століть українці не лише мріяли про незалежну єдину соборну державу, а й наближали подію про те, щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між різними імперіями, нарешті з’єдналися в єдині українські землі. Реалізувати це об’єднання вдалося на уламках двох імперій – Російської та Австро-Угорської та утворити дві незалежні держави – Українську Народну Республіку та Західно-Українську Народну республіку. Саме акт злуки УНР та ЗУНР, урочисто проголошений 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані, ми сьогодні вшановуємо величну дату своєї багатовікової історії як День Соборності України – єдності наших земель і територій. Сьогодні наша країна переживає складні часи, адже українські військові знову змушені відстоювати соборність та самостійність України. І в цей святковий день ми висловлюємо велику вдячність всім, хто у скрутні для нашої країни часи став на захист територіальної цілісності та національних інтересів. Наша мета одна – зберегти цілісність нашої незалежної і суверенної держави».

З вітальним словом також виступили народні депутаті України Сергій Лабазюк, Іван Чайківський та голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

У хвилині мовчання учасники зібрання пом’янули усіх героїв, які загинули за незалежність України та поіменно згадали загиблих земляків з Волочиського та Підволочиського районів у російсько-українській війні.

Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній спільно зі священниками різних конфесій провели молебень за миру в Україні.

Учасники заходу переглянули відтворення історичної реконструкції, присвячене Дню Соборності України.