Віолета Лабазюк: «Нас єднає віра в ім’я розвитку Хмельниччини та всієї України»

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з членами Духовної Ради християнських Церков м. Хмельницького, яка є помісним представницьким міжконфесійним консультативно-дорадчим органом, що діє на громадських засадах.

У зустрічі взяли участь Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський ПЦУ Павло, Єпископ Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ Владика Іван Кулик, Вікарій Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ Митрофорний протоієрей о. Іван Данкевич, Вікарій парафії Христа Царя Всесвіту Хмельницького деканату РКЦ отець Олександр Кушта, Єпископ Хмельницького Обласного Об’єднання Церков ХВЄ Ростислав Мурах,  Архімандрит ПЦУ Даніїл Тарнавський, Голова Хмельницького Обласного Центру Об’єднаної Церкви ХВЄ Павло Сівець, Пастор церкви ХВЄ «Зоря життя» Ростислав Кудін, Пресвітер церкови ЄХБ «Дім Євангелія» Валерій Хома, капелан Віталій Пєвнєв, Пастор церкви АСД Микола Шпильчук, Настоятель парафії Христа Царя Всесвіту РКЦ отець Микола Лучинський, Рабин месіанської єврейської релігійної громади «Бейт Сімха» Свіонтек Роман та пастир Церкви ХВЄ Павло Лучков.

На початку зустрічі відбулося знайомство Віолети Лабазюк з Єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським Православної Церкви України, владикою Павлом, якого минулими вихідними представив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Під час спілкування з духовенством було обговорено формат проведення спільного міжконфесійного обласного молитовного сніданку, який запланований на 25 червня до Дня Конституції.

Як зазначила Віолета Лабазюк, під час молитовного сніданку разом з духовенством краю, депутатами обласної ради, головами територіальних громад та представниками волонтерських організацій усі повинні об’єднатися у спільній молитві за мир і благополуччя рідної Хмельниччини і всієї України.

«Нас єднає віра в ім’я розвитку Хмельниччини та всієї України. Тому наше завдання – діалог та співпраця з метою  сприяння міжконфесійному взаєморозумінню та злагоді, популяризації і захисту християнських цінностей, об’єднання зусиль християнських організацій у добродійній діяльності», – сказала Віолета Лабазюк.

Представники духовенства, у свою чергу, порушили перед головою обласної ради ряд питань. Зокрема, про сприяння щодо запровадження викладання християнської етики у вищих та середніх навчальних закладах, започаткування у ВНЗ підготовки педагогів за спеціалізацією з морально-етичного спрямування, розглянути можливість створення обласного управління капеланства тощо.

Виконуючий обов’язки голови Духовної Ради, Митрофорний протоієрей отець Іван Данкевич зазначив, що головна мета створення Ради – об’єднання зусиль християнських організацій міста задля духовно-національного відродження України. Також, представники Ради готові до співпраці з владою, однак запевняють, що до виборчих процесів та справ управлінців відношення не мають.

Іван Данкевич подякував голові ради Віолеті Лабазюк за спілкування та наголосив, що метою створення Духовної Ради м.Хмельницького було об’єднання зусиль християнських організацій по координації міжконфесійного діалогу та здійснення колективних заходів добродійного та просвітницького характеру і акцентував, що при спільному об’єднанні ресурсів у майбутньому можна буде зробити багато для духовно-національному відродження.

На завершення зустрічі учасники наголосили на необхідності створення в обласній раді міжфракційного релігійного об’єднання, а також домовилися про подальшу співпрацю та систематичні зустрічі з метою реалізації спільних проєктів, спрямованих на  захист християнських цінностей.