Віолета Лабазюк: «Обласна рада сприятиме громадам у реалізації проектів»

4 серпня голова обласної ради Віолета Лабазюк здійснила робочі поїздки у Плужненську сільську, Білогірську, Ямпільську селищні та Ізяславську міську територіальні громади.

Під час зустрічей керівництва, депутатів, старост територіальних громад з Віолетою Лабазюк та депутатами обласної ради Тетяною Зеленко, Сергієм Іващуком та Вадимом Лозовим було обговорено перспективи розвитку кожної громади, проаналізовано нагальні проблемні питання територій, які потрібно вирішувати спільними зусиллями на користь мешканців сільських та селищних населених пунктів, залучаючи фінансовий ресурс з різних джерел фінансування.

Такі зустрічі Віолета Лабазюк та обласні обранці вважають корисними як для обласної ради, так і для територіальних громад. Адже безпосередньо на місці є можливість ознайомитися з проблемами будь-якого спрямування та спільно віднайти шляхи їх вирішення. Водночас, Віолета Олександрівна поінформувала про реалізовані обласною радою проекти та ініціативи – оновлення обласних програм підтримки агропромислового комплексу, малого та середнього підприємництва, «Питна вода», розробки регіонального Плану поводження з твердими побутовими відходами, удосконалення діяльності закладів обласної комунальної власності.

Плужненська сільська територіальна громада утворена відносно недавно, у 2019 році, тому, за словами сільського голови Віталія Мартинюка, здобутків у громаді не так вже багато. Разом з тим, проводиться робота зі створення у громаді центру надання адміністративних послуг, де мешканці матимуть можливість в одному місці отримати необхідні адміністративні послуги. Наразі проводяться необхідні роботи зі здійснення капітального ремонту приміщення під ЦНАП, на що потрібно 500 тис. гривень.

Віталій Мартинюк зазначив, що бюджет громади на 2021 рік складає 52 млн грн, які будуть спрямовані на забезпечення функціонування закладів соціальної сфери – 5 шкіл, 3 амбулаторій сімейної медицини, 8 ФАПів, покращення матеріально-технічної бази цих закладів, проведення ремонту місцевих доріг, забезпечення населення якісним водопостачанням тощо.

Разом з тим, для забезпечення потреб розвитку Плужненської громади потрібен фінансовий ресурс з інших джерел надходження. Оскільки тергромада знаходиться в 30 кілометровій зоні від Хмельницької АЕС, вкрай необхідно установити сучасну систему оповіщення по населених пунктах територіальної громади, на що потрібно 200 тис. гривень.

Окрім того,  потребує капітального ремонту дошкільний навчальний заклад, на ці потреби необхідно 10 млн. гривень. Варто зауважити, що на території громади працює три дошкільні навчальні заклади, де виховуються 80 дітей. Однак, гостро стоїть потреба у створенні належних умов у дошкільних навчальних закладах, оскільки у 23 населених пунктах проживає близько 400 дітей дошкільного віку.

Відбулася зустріч голови обласної ради Віолети Лабазюк з активом Ізяславської міської територіальної громади, яка утворена рік тому і нараховує 46 населених пунктів з населенням майже 30 тисяч осіб.

За словами Ізяславського міського голови Сергія Шлегеля, фінансова спроможність міського бюджету не дозволяє в повній мірі  вирішувати питання соціально-економічного розвитку громади. Це, у першу чергу, дорожня інфраструктура, яка потребує значних капітальних вкладень, забезпечення питною водою населених пунктів громади, освітлення населених пунктів, покращення матеріально-технічної бази, а також здійснення реконструкцій, капітальних ремонтів закладів освіти, охорони здоров’я та придбання шкільних автобусів.

На задоволення потреб громади з обласного бюджету у 2021 році спрямовано бюджету міської територіальної громади  субвенцію спеціального фонду в сумі 3,7 млн.грн, на проведення капітального ремонту даху будівлі Радошівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  та на нове будівництво зовнішніх мереж питного водопроводу вулиць села Михнів.

Проблемним питанням, як зазначив Сергій Шлегель, залишається відсутність надходжень коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Під час спілкування з керівництвом, депутатами та старостами Ямпільської селищної територіальної громади, яка утворена у 2018 році, голова обласної ради вчергове переконалася, що під час зустрічей озвучуються однотипні проблеми на шляху подальшого розвитку тергромад.

Це, зокрема, здійснення капітальних ремонтів закладів соціально-культурних закладів, проведення ямкового ремонту доріг місцевого значення у населених пунктах громади, співфінансування капітального ремонту доріг регіонального значення, облаштування дитячих майданчиків  і встановлення тренажерного обладнання для фізичного розвитку дітей.

За словами Ямпільського селищного голови Василя Кордонця, на виконання поставлених завдань необхідні  значні фінансові ресурсі, а у бюджеті громади на 2021 рік передбачені кошти лише на часткове виконання пріоритетних завдань. Основними проблемними питаннями громади є утримання доріг місцевого значення та будівництво водогону в смт Ямпіль.

  «Наша мета – до 2023 року забезпечити населення області якісною питною водою. Окрім спрямування ресурсу обласного бюджету у рамках регіональної програми «Питна вода Хмельниччини», є надія на залучення коштів Державного бюджету на будівництво водозапірних споруд, водопровідних та очисних споруд та реконструкцію водомереж у населених пунктах краю відповідно до державної цільової соціальної програми “Питна вода України” на 2022-2026 року, концепція якої вже схвалена Кабінетом Міністрів України», – зазначила Віолета Лабазюк.

Утворена у лютому 2018 року Білогірська селищна територіальна громада об’єднала 20 сільських рад та 61 населений пункт, де проживає майже 20 тисяч мешканців.

Білогірський селищний голова Василь Мельник під час зустрічі з головою обласної ради Віолетою Лабазюк та активом тергромади поділився здобутками громади з початку утворення. За його словами, протягом всього періоду проводилася робота щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти, культури, соцзахисту, охорони здоров’я, покращення благоустрою та інфраструктури населених пунктів, реалізації проектів з надання послуг із забезпечення жителів якісною питною водою.

Разом з тим, було озвучено й ряд проблемних питань. Зокрема, що порушення перед Кабінетом Міністрів України питання щодо відновлення видатків державного бюджету за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад», адже сьогодні ці кошти могли б суттєво допомогти кожній із громад області – спрямувати на ремонт інфраструктури, закладів охорони здоров´я, соцзахисту, культури тощо.

Оскільки частина Білогірської громади входить в 30-кілометрову зону ХАЕС, то було порушене питання щодо вжиття обласною радою заходів щодо поновлення скасованого КМУ пільгового тарифу на електроенергію в 90 коп/кВт.год для населення на перші 100 кВт-год.

 «Обласна рада сприятиме громадам у реалізації проектів. Розуміючи проблеми територіальних громад, будемо спільно з депутатським корпусом, представниками бюджетоутворюючих підприємств територіальних громад та громадами намагатися допомогти у залученні інвестицій з метою реалізації першочергових проектів задля розвитку кожної громади та Хмельниччини загалом. Водночас, разом з Агенцією регіонального розвитку області чекаємо від територіальних громад цікавих ідей та пропозицій, втілення яких дозволить створити робочі місця та наповнити місцеві бюджети, а фінансовий ресурс  спрямувати на забезпечення всіх сфер життєдіяльності громад», – зазначила Віолета Лабазюк.

У рамках поїздки у Білогірську тергромаду голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно з депутатами обласної ради ознайомилася зі станом завершальних будівельних робіт нового приміщення Залужненської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

На жаль, теперішнє приміщення школи, що побудоване ще в 1904 році, знаходиться в аварійному стані. А нового приміщення школи учні та педагоги чекають 25 років, будівництво якого розпочато ще у 1990 році, та через відсутність фінансування через два роки було зупинено. Частково роботи були відновлені в 2006 році за кошти Хмельницької АЕС, оскільки заклад знаходиться в зоні спостереження ХАЕС. Управлінням капітального будівництва облдержадміністрації провело тендер на будівництво, було освоєно 30 тис. гривень. Потім роботи знову були призупинені. Зрушити питання з мертвої точки вдалося лише у 2016 році. Тоді Білогірська районна рада виділила кошти на коригування проектно-кошторисної документації і продовження будівництва школи в сумі 99,969 тис. гривень. У 2016 році проект відкорегований та пройшов експертизу. Кошторисна вартість будівництва становить 25078,913 тис.гривень, залишкова вартість – 24648,807 тис. гривень. Завдяки спільним зусиллям обласної та районної влади проект було включено до переліку об’єктів, що отримали фінансування з державного фонду регіонального розвитку. Таким чином завдяки коштам ДФРР та співфінансуванню із районного бюджету будівництво було відновлене та буде завершено до нового 2021-2022 навчального року.

Залужненська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є найбільшою сільською школою в Білогірській територіальній громаді, та з 1 вересня 2021 року стане опорним закладом, в який підвозитимуть дітей з 10 навколишніх населених пунктів.

Заклад є базовим з питань впровадження інноваційних форм та методів навчання, зберігаючих технологій, профільною школою щодо впровадження природничо-математичної освіти.

 “Завершення цього довгобуду дасть можливість дітям сільських населених пунктів отримувати якісну освіту.  Приємно відзначити, що завдяки державній підтримці, фінансовому ресурсу обласного бюджету, спільними зусиллями місцевої влади та депутатів обласної ради вже за місяць учні сядуть за парти нового сучасного освітнього закладу,” – зазначила Віолета Лабазюк, оглянувши стан завершальних робіт.

 

 

попередня статтяНедопущення втрат коштів Фонду соціального страхування України – є одним із пріоритетів роботи управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області
наступна статтяТривають заняття початкової підготовки першокурсників