Віолета Лабазюк ознайомилася з системою роботи медичної сфери Польщі

Перебуваючи у робочому відрядженні у Люблінському воєводстві голова обласної ради Віолета Лабазюк ознайомилася з діяльністю Воєводської спеціалізованої лікарні імені кардинала Стефана Вишинського.

Під час відвідин посадовець зустрілася з директором лікарні паном Петром Матеєм,  поспілкувалася з медичним персоналом, оглянула також матеріально-технічну базу закладу, ознайомилася з оснащенням сучасним обладнанням.

«Для Хмельниччини зокрема та України загалом актуальним є позитивний досвід реформування системи охорони здоров’я європейських країн. Адже наше завдання в сьогоднішніх реаліях – напрацьовувати ефективні механізми з надання якісних медичних послуг  усім категоріям населення. Пріоритетним є питання лікування та реабілітації військових. Саме тому досвід польських колег є для нашої держави корисним. Очікуємо від співпраці з іноземними партнерами реалізації дієвих проєктів», – зазначила Віолета Лабазюк.

У Польщі було сформовано державну систему обов’язкового страхування мешканців, якою опікується Національний фонд здоров’я (NFZ) – державна установа, що фінансує надання медичної допомоги за рахунок внесків страхувальників  через лікарняні каси – державні регіональні страхові фонди.

Діюча система фінансування дозволяє забезпечувати державні лікарні сучасною апаратурою, а лікарів та медичний персонал  високою заробітною платнею.   У випадку захворювання лікарняна каса забезпечує хворого ліками, допомагає у проведенні лабораторних досліджень, а у разі оперативного втручання – витратними матеріалами.

Сьогодні в нашій державі також є практика утворення лікарняних кас, але як самостійних структур громадських об’єднань.  Наразі від 2007 року діє Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників лікарняних кас України».  Вона не є масовою та згуртовує лише 11 лікарняних кас по усій країні.

попередня статтяВіолета Лабазюк відвідала соціальні установи міста Люблін
наступна статтяСьогодні – День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС