Віолета Лабазюк: «Перший етап страхування завершено – застраховано майже дві тисячі медиків»

8 лютого голова обласної ради Віолета Лабазюк з робочим візитом відвідала південь області.

Під час поїздки голова відвідала  комунальне некомерційне підприємство «Кам’янець-Подільська міська лікарня», де ознайомилася з матеріально-технічною базою закладу.До слова, Кам’янець-Подільську міську лікарню визначено одним з опорних лікарень області.

75 медичним працівникам міської лікарні, які виконують роботу в умовах підвищеної небезпеки інфікуватися COVID-19, Віолета Лабазюк разом з депутатом обласної ради від політичної партії «За майбутнє» Андрієм Кланцою вручили страхові сертифікати, закуплені за сприяння благодійників. Таким чином, як наголосила голова облради, перший етап страхування медичних працівників завершився. У результаті застраховано майже дві тисячі медиків області, які контактують із коронавірусними хворими. Підтримав ініціативу голови благодійний фонд «Ми поруч», придбавши страхові поліси на понад 700 тис гривень.

Начмед лікарні Тетяна  Дідич ознайомила голову з ремонтними роботами приймального відділення. Також Віолета Лабазюк проінспектувала ремонтні роботи у відділенні невідкладної допомоги, де планується встановити закуплений комп’ютерний томограф.

Також у рамках поїздки голова облради зустрілася з керівниками територіальних громад Кам’янеччини – головою Кам’янець-Подільської районної ради Михайлом Сімашкевичем, Кам’янець-Подільським міським головою Михайлом Посітком, Староушицьким селищним головою Анатолієм Тимчуком, заступником Гуменецького сільського голови, Жванецьким сільським головою Тетяною Криворучко, Китайгородським сільським головою Юрієм Безродним, Орининським сільським головою Іваном Романчуком та Слобідсько-Кульчієвецьким сільським головою Юрієм Волощуком.

Віолета Лабазюк запевнила  учасників зустрічі, що обласна рада знає проблемні питання територіальних громад області та готова до співпраці з громадами відносно розвитку інфраструктури їх населених пунктів та підвищення якості життя для мешканців.

Під час спілкування голова обласної ради наголосила, що оскільки однією з найбільших проблем є забезпечення питною водою мешканців сільської місцевості, тому нею ініційовано розробку нової програми на найближчі 7 років.

Віолета Олександрівна також зазначила, що обласною радою значна увага приділяється галузям освіти, охорони здоров’я, патріотичного виховання молоді, розвитку спорту та туризму, а також відновленню пам’яток архітектури.

Зокрема, голова акцентувала увагу голів на тому, що пріоритетними напрямками розвитку громад має бути створення сприятливих умов для залучення інвестицій. Максимальну увагу, на переконання Віолети Лабазюк, варто приділити виведенню з тіні малого та середнього підприємництва, аби за рахунок податків наповнювати бюджети. З цією ж метою доцільно розвивати туризм та використовувати природні ресурси. Наголосила, також, на необхідності співпраці територіальних громад з Агенцією регіонального розвитку щодо написання грантових проєктів для залучення донорських коштів у громади.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання пов’язані зі створенням об’єднаних територіальних громад та нових районних рад.

Голови ОТГ порушили перед головою обласної ради ряд проблемних питань своїх територій – це необхідність будівництва, реконструкції  та ремонту доріг, водопровідних мереж, закладів соціальної сфери.

Йшла мова про подальше функціонування ФАПів, які через відсутність фінансування з Національної служби здоров’я України громади утримувати не в змозі. Відтак, зважаючи на недостатню кількість санітарного транспорту та віддаленість центрів ПМСД від сільських населених пунктів, голови громад виступили за збереження ФАПів у селах з метою надання первинної допомоги населенню на місцях.

Під час спілкування голова анонсувала проведення економічного форуму з метою залучення інвесторів на Хмельниччину. З метою аналізу ефективності програми підтримки агропромислового комплексу також планується провести засідання круглого столу з фермерами.

«Наше завдання – відкриття можливостей для територіальних громад. Обласна рада готова сприяти у вирішенні проблемних питань тергромад та відкрита до співпраці. Разом з тим, найліпшим мотивом до їх розвитку має стати відповідальність та ініціативність самих керівників на місцях”, – заявила голова ради Віолета Лабазюк.

попередня статтяКам’янець-Подільський подав заявку на участь у гранті від проєкту EBSCO Solar-2021
наступна статтяАгенція регіонального розвитку області проводить опитування, яких інновацій сьогодні потребує бізнес Хмельниччини