Віолета Лабазюк: Польща залишається головним торговим партнером для Хмельниччини

24 лютого у Будинку рад відбулась зустріч  голови обласної ради Віолети Лабазюк та голови облдержадміністрації Сергія Гамалія з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Бартошем Ціхоцьким та Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі.

Голова підкреслила важливість давніх і міцних стосунків між Україною і Польщею, наголосивши на відкритості до плідної та успішної співпраці в подальшому.

“Польща залишається головним торговим партнером для Хмельниччини. Наша область досить динамічно розвиває співробітництво з регіонами сусідньої Польщі, реалізуючи дві партнерські угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із Куявсько-Поморським та Люблінським воєводствами”, – зазначила Віолета Лабазюк у своєму вітальному слові.

Адже польський досвід з питань європейської інтеграції, а також залучення коштів Євросоюзу для України буде надзвичайно важливим.

“Хмельницька область має серйозну інвестиційну привабливість та широкі можливості для нашої подальшої міжнародної співпраці. Саме тому  нашим спільним завданням є ефективна реалізація планів, які ми напрацюємо в рамках співробітництва, створення сприятливих умов для ефективної роботи інвесторів”, — зазначила голова.

Польські гості також висловили зацікавленість у подальшій співпраці та налагодженні в першу чергу торгівельно-економічних відносин. Адже Хмельницька область займає перше місце серед інших областей України при експорті продукції до Польщі та друге місце при імпорті.  Крім того, Бартош Ціхоцький подякував керівництву області за всебічну підтримку в регіоні польської общини, яка є однією з найбільших в Україні, та висловив сподівання на широку стратегічну співпрацю.

 «Наша зустріч – це добрий знак наших добросусідських відносин», – зауважив високий польський гість.

Голова обласної ради також висловила вдячність польській стороні за те, що Польща надала можливість Україні придбати вакцину від коронавірусу за її європейською квотою.

“Ми цінуємо таку підтримку в цей непростий час випробувань пандемією“, – підсумувала Віолета лабазюк.

 На завершення зустрічі делегації обмінялись символічними подарунками.

 

 

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяВипуск магістрів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії