Віолета Лабазюк привітала жителів Куявсько-Поморського воєводства з Днем регіону

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк у режимі онлайн взяла участь в урочистій сесії Сеймика Воєводства Куявсько-Поморського, яке відбулося у місті Торунь Республіки Польща та привітала його жителів з Днем регіону.

Співпраця Хмельниччини з Куявсько-Поморським воєводством розпочалася давно. Угода про міжнародне співробітництво підписана ще у 2004 році.  Новий етап співпраці між Хмельницьким регіоном та Куяво-Поморським воєводством розпочався з початком повномасштабного вторгнення на територію України російського агресора, оскільки виникла потреба у підтримці з боку європейських країн. За цей час від Куявсько-Поморського воєводства надійшло понад 50 тонн гуманітарної допомоги у вигляді військової амуніції, продуктів харчування, медикаментів та засобів гігієни.

«Чимало випробувань випало для нашого народу і нашої держави. Відомі на весь світ трагічні події у Бучі, Бородянці, Ірпені, Маріуполі, Харківщині, Луганщині, окуповані Херсонщина і Донеччина… Це великий біль для нашої держави… Але ми віримо у Збройні сили України, віримо у те, що нам вдасться відстояти територіальну цілісність нашої країни», – сказала Віолета Лабазюк у своєму відеозверненні. – «Ми високо цінуємо вашу допомогу для вимушених переселенців з України, які, окрім житла та харчування, отримали право на працю, безкоштовне медичне лікування та навчання своїх дітей, а головне – турботу та підтримку. Прийміть слова нашої щирої вдячності за вашу безкорисну допомогу, яку ми відчуваємо щодня і продовжуємо отримувати для жителів тих територій, які зазнали агресії з боку окупантів».

З початку війни 12,5 мільйонів українців змушені були покинути Україну, майже 3,5 знайшли надійний прихисток у справжнього друга України – Польщі. І, як сказав Президент Польщі Анджей Дуда час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським, «українські жінки та діти, які змушені були втікати від війни, не є біженцями, а гостями на польській землі».

Від імені всього депутатського корпусу обласної ради, від усіх жителів Хмельниччини та майже 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які проживають у населених пунктах краю, Віолета Лабазюк висловила слова подяки усім полякам, зокрема мешканцям Куявсько-Поморського воєводства, маршалку воєводства Пйотру Цалбецькому за значну підтримку українського народу у нелегкий час випробувань.

«Впевнена, що після перемоги над ворогом подальша наша співпраця під мирним небом буде лише міцнішати у вигляді реалізації спільних важливих та потужних проєктів на благо народів України і Польщі.   Щиро бажаю розвитку Куяво-Поморському воєвудству, миру, успіхів у всіх справах задля зміцнення наших добросусідських відносин», – зазначила Віолета Лабазюк на завершення свого вітального слова.

Вітання з нагоди святкування Дня регіону Куявсько-Поморського воєводства у режимі онлайн висловив також начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. Волонтер Олександр Шемчук, який здійснював організацію доставки допомоги для вимушених переселенців Хмельниччини, перебуваючи у місті Торунь, безпосередньо долучився до урочистостей та передав вітання від хмельничан маршалку Куявсько-Поморського воєводства Пйотру Цалбецькому та слова подяки громаді воєводства за потужну підтримку.