Віолета Лабазюк:  «Співпраця з Польщею є підтвердженням спільних прагнень – будувати європейське майбутнє шляхом партнерства»

У непрості часи для нашої держави вагомою залишається підтримка Республіки Польща, яка з перших дній війни не лише надає прихисток українцям, а й спрямовує Україні значну гуманітарну допомогу.

Сьогодні Хмельницький відвідали представники Канцелярії Президента Республіки Польща – міністр Адам Квятковський, генеральний директор Закордонної служби в Міністерстві закордонних справ Мацей Карасінський, представник Канцелярії Мацей Парадовський, а також Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі.

Візит розпочався з покладання квітів до Стели пам´яті Героїв Небесної Сотні та Героїв російсько-української війни, де присутні вшанували хвилиною мовчання усіх, хто ціною власного життя заплатив за свободу та територіальну цілісність України.

Надалі відбулася зустріч голови обласної ради Віолети Лабазюк, начальника обласної військової адміністрації  Сергія Гамалія та Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.

Мета зустрічі – надання гуманітарної допомоги від імені дружини Президента Республіки Польща Агати Корнгаузер-Дуди, яка з дружнім візитом відвідала Хмельниччину у квітні цього року. Саме тоді до неї звернулися з проханням надати для дітей переселенців комп´ютерну техніку, яку вже сьогодні доставили у наш регіон.

Під час спілкування сторони говорили про подальшу співпрацю наших держав у гуманітарній сфері. Йшла мова також про підтримку України у наданні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Від себе особисто, від імені усіх мешканців області та майже 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які проживають у населених пунктах краю, Віолета Лабазюк висловила іноземним гостям слова щирої вдячності за надійне дружнє плече та підтримку євроінтеграційних прагнень нашої держави та матеріальну допомогу українцям у цей складний час випробувань.

«Ваш сьогоднішній візит є яскравим підтвердженням наших спільних прагнень – будувати європейське майбутнє шляхом партнерства, добросусідства та стратегічної співпраці в усіх сферах. Ми вдячні вам і за допомогу озброєнням, і за гуманітарну допомогу, і за те, що наші жінки та діти, які змушені були втікати від війни, справді, як сказав Президент Польщі Анджей Дуда, не є біженцями, а гостями на польській землі», – сказала Віолета Лабазюк. – «У нас з вами є чимало перспективних планів, які мають бути і будуть реалізовані, насамперед – це  надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі, яке відкриє нові можливості нашої подальшої співпраці».

Зі свого боку представники Канцелярії Президента Польщі запевнили українських колег у подальшій міжнародній підтримці та висловили переконання у перемозі над російським агресором.

На завершення зустрічі сторони обмінялися презентаційними подарунками та сфотографувалися.

попередня статтяГуманітарний штаб Хмельницької обласної ради працює щоденно
наступна статтяЗ Міжнародним днем захисту дітей