Віолета Лабазюк: Сучасний керівник комунального закладу в першу чергу має бути ефективним менеджером

29 вересня голова обласної ради Віолета Лабазюк та представники управління з питань спільної власності територіальних громад області ознайомились із матеріально-технічною базою двох комунальних закладів:  обласного протитуберкульозного диспансеру та медичного коледжу.

КНП «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер» це спеціалізований лікувально-консультативний та організаційно-методичний заклад , який надає висококваліфіковану медичну допомогу населенню області з питань попередження , своєчасного виявлення і лікування туберкульозу. За словами директора закладу Сергія Василенка, туберкульозна служба, як і саме лікування, нині перебувають на стадії змін: вперше акцент робиться на первинній ланці,котра має виявляти, лікувати та здійснювати супровід хворих на туберкульоз. Минулоріч на туберкульоз захворіли 376 осіб, що на 203 випадки менше, ніж у 2019 році.   У цьому році також спостерігається зниження показників захворюваності. Однак таке «зменшення» не значить перемогу над хворобою, а свідчить про недовиявлені випадки. Це медик пов’язує з пандемією COVID-19 та карантинними обмеженнями. Через це люди не змогли вчасно звернутися за спеціалізованою допомогою. Відповідно, медичні працівники менше оглядали та виявляли хворих на ранніх стадіях. І навпаки, зросла кількість тяжких випадків туберкульозу.

Водночас, керівник протитуберкульозного диспансеру зазначив, що заклад повністю забезпечений всіма необхідним та ефективними препаратами для спеціалізованого лікування хворих. Завдяки цьому збільшується відсоток виживання навіть тих, кого спершу вважали безнадійними. Якщо хворий на туберкульоз починає адекватне лікування в умовах стаціонару, уже за 2-3 тижні можливість зараження від нього інших людей різко знижується. Крім коштів обласного бюджету Сергій Василенко активно залучає і матеріальний ресурс міжнародних організацій.

В рамках робочих моніторингових виїздів голова обласної ради відвідала і Хмельницький медичний коледж. Цьогоріч тут опановуватимуть професію медичної сестри та фармацевта 940 студентів, 240 з яких – першокурсники.

За словами директора закладу, депутата обласної ради Івана Нагорного у переліку освітніх послуг, що надає коледж – підготовка фахівців у галузі Медицина та Фармація освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст, надання повної загальної середньої освіти (для студентів, які вступають на базі 9кл.), підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів Хмельницької області, курси масажу та ЛФК, курси косметології.

         “Підтримка обласних медичних закладів комунальної власності на сьогодні є в пріоритетах обласної ради, – переконана Віолета Лабазюк. – В сьогоднішніх реаліях сучасний керівник закладу охорони здоров’я має бути ефективним менеджером. І звичайно увесь можливий фінансовий ресурс обласного бюджету потрібно направити на висококваліфіковану діагностичну та лікувальну послугу населенню”.

попередня статтяУ прокуратурі області відбулась спільна нарада керівників правоохоронних органів Хмельниччини
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек