Віолета Лабазюк: «У пріоритеті – підтримка закладів обласної комунальної власності»

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк з робочим візитом відвідала ряд закладів комунальної власності, управління якими здійснює обласна рада – Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів, Хмельницький геріатричний пансіонат для ветеранів війни і праці та Хмельницький фаховий музичний коледж імені В.І.Заремби.

Мета візитів – ознайомлення з діяльністю закладів, їх матеріально-технічним станом та роботою керівників у напрямку ефективного використання майна обласної комунальної власності.

Хмельницький обласний ліцей ІІ-ІІІ ступенів обласної ради відкрито у 1993 році з метою створення сприятливих умов для навчання та виховання здібних і  обдарованих дітей Хмельницької області. І хоч проектна потужність закладу складає 380 учнів, але впродовж цього року тут навчається 441 учень 10-11 класів за такими профілями: фізико-математичним, біолого-хімічним, економічним, суспільно-гуманітарним, української та іноземної філології. У ліцеї навчаються обдаровані діти з практично усіх територіальних громад області. Учні з сільської місцевості забезпечуються безоплатним проживанням, харчуванням, медичним обслуговуванням.

Загальна кількість класів – 14.  Всього у ліцеї працює 107 осіб, серед яких 63 – педагогічні працівники. Є освітяни «Відмінники освіти», «Заслужені вчителі», кандидати математичних, технічних та хімічних наук.

За словами директора ліцею Юрія Курманського, основні напрямки роботи педагогічного колективу визначені освітньою програмою закладу.  Робота з обдарованими учнями ліцею передбачає підготовку ліцеїстів до участі в інтелектуальних змаганнях різного рівня (предметні олімпіади, конкурси, турніри), підготовку до ЗНО  з  метою свідомого вибору професії, співпрацю з вищими навчальними закладами, виховання національно свідомої, високопатріотичної особистості випускника ліцею, створення освітнього середовища, в якому формується особистість випускника ліцею, здатного до критичного мислення, патріота з активною позицією, вмінням вчитися впродовж життя.

Голова обласної ради поспілкувалася з ліцеїстами, оглянула навчальні кабінети хімії, фізики, інформатики, спортивний зал, басейн та ознайомилася з роботою STEAM-лабораторії, яка була придбана закладом наприкінці минулого року за кошти обласного бюджету вартістю 1 млн. 200 тис. гривень.

Для надання освітніх послуг ліцей має відповідну матеріально-технічну базу:  предметні кабінети фізики, біології, хімії, інформатики, математики,  української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, бібліотека, які забезпечені комп’ютерною технікою та мультимедійними проекторами, спортивний зал, актова зала на 286 місць, басейн, їдальня на 130 місць, спортивний майданчик, гуртожиток на 250 місць. Усі навчальні аудиторії мають доступ до мережі Internet, в місцях відпочинку – Wi-Fi.

Результативність роботи закладу підтверджується досягненнями учнів ліцею. Як наголосив Юрій Курманський, за результатами ЗНО Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради упродовж 2019-2021 рр. входить до ТОП-200 кращих закладів України на підставі рейтингу загальноосвітніх шкіл України, складеного Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua».

Щорічно учні ліцею  результативно  виступають на всеукраїнських учнівських олімпіадах  з базових навчальних предметів (ІІІ та IV етапи) та всеукраїнських конкурсах науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (ІІ та ІІІ етапи), турнірах, інтернет-олімпіадах.

Загальний обсяг видатків обласного бюджету, який спрямований на фінансово-господарську діяльність ліцею складає понад 28 мільйонів гривень, які направляються на оплату комунальних послуг, закупівлю необхідного інвентарю, виплату заробітної плати працівникам, придбання господарських товарів, канцтоварів, а також на виплати випускникам з числа  дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування.

Під час спілкування з педагогічними працівниками та учнями ліцею Віолета Лабазюк акцентувала, що у пріоритеті діяльності обласної ради – підтримка закладів обласної комунальної власності та, в даному випадку, створення усіх необхідних умов для навчання та перебування у закладі обдарованих дітей з усієї області.

Як зазначив Юрій Курманський, з метою забезпечення рівного доступу всіх учасників освітнього процесу до навчання, зокрема, для організації змішаного навчання (of-line для присутніх здобувачів освіти  і on-line для відсутніх по хворобі) необхідно обладнати всі  кабінети профільного навчання і навчальні аудиторії сучасною системою проведення відео уроків та відео конференцій.

Нагальним є виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту внутрішньої  електромережі закладу та  капітального ремонту туалетів і сантехнічних мереж гуртожитку.

Водночас, директор порушив перед головою обласної ради питання створення на базі обласного ліцею ІІ-ІІІ ступеню спеціалізованого закладу – наукового ліцею, який займатиметься організацією наукової, пошукової, конструкторської та дослідницької роботи. За словами Юрія Івановича, для такого створення є наукова база та професійний колектив, які є найкращими в області.

Другим закладом, у якому сьогодні побувала Віолета Лабазюк, став Хмельницький фаховий музичний коледж імені В.І.Заремби. Наразі тут навчаються 246 студентів та 200 учнів дитячої музичної школи-студії. Заклад здійснює освітню діяльність в галузі знань «Культура і мистецтво», за спеціальністю «Музичне мистецтво».
Всього працюючих у закладі – 125, педагогічних працівників – 94, серед яких – 14 мають звання «Заслужений артист України», один – народний артист України.  Діяльність педагогічного колективу спрямована на підготовку високопрофесійних фахівців, які володіють навичками концертно-виконавської, музикознавчої, дослідницької, педагогічної діяльності у сфері музичного мистецтва, здатні створювати та реалізовувати власні художні концепції у виконавській діяльності, аргументовані знанням музичних стилів різних епох та володінням техніками, прийомами та виконавськими методиками, оперативно застосовувати знання, вміння та навички у педагогічній роботі в процесі формування естетичних поглядів та художніх смаків, а також реалізовувати особистісний потенціал для подальшої конкурентоспроможності та затребуваності на ринку праці.

За словами директора музичного коледжу Віктора Бернацького, основними напрямами роботи є освітня діяльність, виховна робота, методична та профорієнтаційна робота, концертно-просвітницька та виконавська діяльність, а також науково-дослідницька робота. Навчання студентів  здійснюється за двома  освітніми програмами: освітня програма підготовки освітнього рівня «фаховий молодший бакалавр», освітня програма підготовки освітнього ступеня «бакалавр».

Як зазначив Віктор Бернацький, у закладі створені всі належні умови для забезпечення реалізації освітньої програми: навчальні корпуси, їдальня,  гуртожиток, аудиторний фонд для проведення різних видів занять,  інструментальний фонд, комп’ютерний клас, мультимедійне обладнання,  лабораторія звукозапису, спеціалізована лабораторія з фондом аудіо- та відеозаписів, оснащена технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою та доступом до мережі Інтернет, наукова, нотна бібліотека, читальний зал, укомплектовані друкованими та електронними навчально-методичними та науковими виданнями.

До слова, новий корпус Хмельницького музичного коледжу у комплексі з музичною школою урочисто відкрито чотири роки тому, у жовтні 2017 року. Цю знаменну подію викладачі закладу з нетерпінням чекали довгих 25 років і 59-й навчальний рік для цього закладу розпочався у новому, комфортному та такому довгоочікуваному приміщенні. Вартість введеного в експлуатацію першого пускового комплексу сягає 33,967 млн. грн з обласного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку.

Попри гарну матеріально-технічну базу, за словами Віктора Бернацького, у навчальному закладі існує ряд проблемних питань, а саме: необхідність добудови концертної зали, оновлення інструментального фонду, виконання будівельних робіт у цоколі студентського гуртожитку, а також відсутність власного автотранспорту для здійснення концертної та профорієнтаційної роботи по області.

Голова обласної ради переконана, що для депутатського корпусу важливим завданням  залишається створення  комфортних умов для здобування якісної освіти учнями. Саме на галузь освіти традиційно йде найбільше видатків з обласного бюджету. Наприклад, якщо на заклади охорони здоров’я області цьогоріч заплановано понад 360 мільйонів гривень видатків, то на галузь освіти області разом з державними субвенціями – в рази більше – понад один мільярд гривень.

«Адже освіта – це інвестиції в майбутнє, основа успішної кар’єри і гідного життя. Від того, які знання здобудуть наші діти, залежатиме і їхня доля, і доля нашої країни, – вважає Віолета Лабазюк. – І тому комунальні заклади, управління якими здійснює обласна рада, мають стати взірцевими у всіх напрямках: починаючи від надання якісних послуг і завершуючи благоустроєм територій».

Уже у Хмельницькому  геріатричному  пансіонаті для ветеранів війни і праці голова обласної ради детальніше ознайомилась з умовами перебування 87 підопічних,  які потребують соціально-побутового та медичного обслуговування. Більша частина мешканців пансіонату – лежачохворі та з інвалідністю.

Згідно з індивідуальними програмами реабілітації усі підопічні в будинку-інтернаті повністю забезпеченні палицями, новими інвалідними візками, та іншими необхідними засобами пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною  допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я, функціонує стоматологічний кабінет та тренажерно-реабілітаційний кабінети.

За словами директора геріатричного пансіонату Івана Моцного, проживаючі в установі забезпеченні раціональним чотириразовим харчуванням (згідно натуральних добових норм), медикаментами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, одягом та взуттям. Вартість одного ліжко-дня становить 496,6 грн, витрати на один ліжко-день на  харчування – 79,32 грн, на медикаменти – 2,85.

На даний час на площі понад півтора гектари  розташовані головний та лікувальний корпуси, харчоблок, пральня, котельня, теплиця, овочесховище, гаражні бокси, три майданчики для відпочинку, один із них з фонтаном, фруктовий сад. Загальна площа будівель – 5072 м2.

Кімнати підопічних облаштовані за бажанням кожного мешканця, сучасними меблями, холодильником, радіо, заведено кабельне телебачення. Підведено холодну та гарячу воду, встановлено кнопки екстреного виклику персоналу.

Підопічні мають можливість проводити дозвілля в кімнатах відпочинку, більярдній, бібліотеці, музеї, грати шашки та шахи, настільний теніс. Функціонує церква.

Разом з тим, за словами Іван Моцного, у закладі проблемою залишається необхідність термінової заміни покрівлі головного та лікувального корпусів загальною площею 2720 м2, а також необхідність завершення облаштування території тротуарною плиткою 500 м2.

Голова обласної ради оглянула умови проживання підопічних, поспілкувалася з ними, ознайомилася з роботою їдальні, здійсненими ремонтними роботами четвертого поверху пансіонату, де планується створення відділення молодих інвалідів.

«Під час візитів у соціальні установи є можливість побачити умови перебування підопічних  та переконатися наскільки ефективно керівники та працівники закладів раціонально використовують бюджетні кошти для облаштування приміщень та територій установ», – зазначила Віолета Лабазюк.

Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів

Хмельницький базовий музичний коледж імені В.І.Заремби

Хмельницький  геріатричний  пансіонат для ветеранів війни і праці

 

 

 

 

попередня статтяВ обласній раді визначили представників фракцій та громадськості для включення до складу конкурсної комісії
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!