Віолета Лабазюк відвідала комунальні заклади соціального спрямування

Голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з начальником управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради  Едуардом Монастирським відвідала заклади обласної комунальної власності, які відносяться до сфери соціального захисту, – Лісоводський будинок-інтернат для людей похилого віку та осіб з інвалідністю і Лонковецький психоневрологічний інтернат.

У Лісоводському будинку-інтернаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю Віолета Олександрівна ознайомилася з ходом ремонтних робіт фасаду (утеплення) закладу. На ці потреби цьогоріч з обласного бюджету було виділено понад 4,5 млн гривень.

За словами директора Олени Маринчук, здійснити утеплення приміщення було необхідністю, оскільки у пріоритеті – створити належні умови перебування підопічних закладу та вжити заходів з економії енергоносіїв на опалення. Наразі в установі проживає 61 особа, в тому числі й внутрішньо-переміщені особи з Києва, Донецька, Луганська та Херсону.

Голова обласної ради зазначила, що в установах соціального захисту повинні бути дотримані усі вимоги перебування людей похилого віку та людей з інвалідністю. Це і достатня житлова площа, і збалансоване харчування, і необхідне медичне забезпечення.

Віолета Лабазюк також оглянула житлові кімнати, харчовий блок, банно-пральний комплекс,  приміщення, де зберігаються продукти харчування, засоби гігієни, одяг, інший м’який інвентар та речі першої необхідності.

Під час спілкування з підопічними Віолеті Лабазюк приємно було почути схвальні слова про роботу обслуговуючого персоналу, який, за словами літніх людей, постійно докладає максимум зусиль для їх комфортного проживання, а також підтримає теплим словом.

У Лонковецькому психоневрологічному інтернаті також ведуться ремонтні роботи, на які з обласної казни виділено більше 7,7 млн гривень. Фінансовий ресурс, зокрема, спрямовано на реконструкцію частини будівлі під харчоблок – 6,4 млн грн, капітальний ремонт огорожі – 1,3 млн грн, виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт дерев’яних сходових маршів на другий поверх та горище у спальному корпусі інтернату.

Разом з директором закладу Євгенією Василенко посадовці оглянули приміщення харчоблоку.

На переконання голови обласної ради, ефективне використання майна обласної власності залишається пріоритетним.

«Першочергово маємо акцентувати увагу на умови перебування підопічних у наших комунальних закладах. Принциповою позицією залишається створення комфортних  домашніх умов для проживання в будинках-інтернатах, – зазначила Віолета Лабазюк. – Водночас, усі майнові комплекси, які перебувають в управлінні обласною радою, повинні раціонально та ефективно використовуватись».

попередня статтяОбласний конкурс журналістських робіт: 31 жовтня завершується прийом заявок
наступна статтяНа Хмельниччині триває розбудова системи надання реабілітаційної допомоги