Віолета Лабазюк зустрілась з представниками Польщі

Україна і Польща – не лише сусідні країни, але й два народи, які об’єднані прагненням жити у мирному, стабільному європейському середовищі.

Наша область досить тісно співпрацює з регіонами Республіки Польща, реалізуючи партнерські угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із Куявсько-Поморським та Люблінським воєводствами.

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілась з представниками Хмельницького обласного осередку спілки поляків, обговоривши питання подальшої співпраці.

Представники ознайомили  голову ради з діяльністю свого осередку, зокрема зазначили, що в приміщенні обласної наукової  бібліотеки та культурно-спортивного центру «Плоскирів» працювала недільна школа з вивчення польської мови. Також в пам’ятні дні Республіки Польща проводяться різноманітні тематичні заходи: вечори поезії польських поетів, фестивалі конкурси. Спільно з римо-католицькими громадами відправляють гуманітарні вантажі на передову для українських захисників.

У свою чергу, Віолета Лабазюк подякувала полякам за сталу підтримку українського народу, зазначивши. що наші громади активно співпрацюють з польською стороною. На сьогодні укладено 24 угоди про співробітництво. Республіка Польща залишається не лише найбільшим міжнародним торговельним партнером Хмельниччини, а й є постійним волонтерським центром надання гуманітарної допомоги.

З перших днів війни на штаб гуманітарної допомоги Хмельницької обласної ради надходили величезні фури необхідної провізії. Я хочу висловити слова щирої вдячності Республіці Польща та всім небайдужим до нашої біди людям. За останні місяці ми переконалися хто для нас є справжнім другом. Ми вдячні нашим польським друзям і за допомогу озброєнням, і за гуманітарну допомогу. Ми високо цінуємо допомогу поляків для українців, які, окрім житла та харчування, отримали право на працю, безкоштовне медичне лікування та навчання своїх дітей, а головне – турботу та підтримку“, – зазначила голова ради.

На завершення Віолета Лабазюк вручила  представниками Хмельницького обласного осередку спілки поляків цінні подарунки, зробивши спільне фото.

 

 

 

 

 

 

 

попередня статтяВічна пам’ять та Слава Героям, які загинули за незалежність України!
наступна статтяСьогодні – День працівників ветеринарної медицини України