Віолета Лабазюк зустрілась з представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Про стан дотримання прав людини в області говорили сьогодні під час робочої зустрічі голова обласної ради Віолета Лабазюк з Уповноваженим Верховної ради України з прав людини в центральних областях Валерієм Ольховим. Посадовець перебуває з робочим візитом на Хмельниччині.

Під час спілкування Валерій Ольховий поінформував про Стратегічні  напрями діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про заходи із їх реалізації та результати  моніторингу додержання конституційних  прав і свобод  людини в області, а також наголосив на тих проблемних питаннях, з якими жителі  області звертаються до Уповноваженого.

Під час зустрічі було обговорено виявлені порушення за результатами проведених у 2021 році моніторингових візитів національного превентивного механізму в закладах обласної комунальної власності, стан додержання органами місцевого самоврядування, комунальними підприємствами законодавства про звернення громадян та доступ до публічної інформації, заходи щодо забезпечення доступності до об’єктів фізичного оточення людей з інвалідністю, розв’язання соціальних питань вразливих верств населення.

Працівники регіонального представництва Уповноваженого в Хмельницькій області Оксана Кізаєва та Оксана Шейгец зупинились на певних серйозних порушеннях прав людини, виявлених за наслідками останніх моніторингових візитів до комунальних закладів соціального спрямування, управління якими здійснює обласна рада.  Зокрема, було наголошено  щодо порушення прав підопічних та вихованців  на отримання відповідного рівня стаціонарного догляду, реабілітації та надання медичної допомоги, реалізації прав на гідні умови проживання та соціально-побутового обслуговування.

В свою чергу, Віолета Лабазюк зазначила, що робота закладів обласної комунальної власності знаходиться в полі зору і керівництва, і депутатського корпусу обласної ради. Впродовж року постійно здійснюються моніторингові виїзди працівниками управління з питань спільної власності територіальних громад і за їх результатами у разі виявлених порушень керівникам оголошено догани.

Водночас, за рік перебування на посаді голови обласної ради Віолета Лабазюк особисто здійснила виїзди у всі територіальні громади та ознайомилась з роботою майже всіх комунальних закладів.

“Підтримка обласних комунальних закладів – на сьогодні є пріоритетним завданням депутатського корпусу восьмого скликання. Звичайно, за наявності фінансового ресурсу, ми робимо все можливе, аби  створити для підопічних комфортні умови для перебування”, – наголосила голова обласної ради.

Віолета Лабазюк подякувала представникам інституції Омбудсмана за проведенні моніторингові виїзди, які є важливим індикатором для виявлення та усунення порушень в інтернатних закладах області.

Учасники зустрічі окреслили напрями подальшої співпраці заради запобігання вчиненню, виявлення та припинення порушень конституційних прав і свобод