Віолета Лабазюк зустрілася з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

26 квітня  – 35-а річниця однієї з найбільших трагедій на Чорнобильській атомній електростанції. Аварія на ЧАЕС стала найбільшою в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля.

Трагедію на Чорнобильській АЕС знає і пам’ятає увесь світ. Адже 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів людей постраждали, а більше 100 тисяч – померли.

В Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тисяч осіб. З них, 188 тисяч – це ліквідатори катастрофи, 1 млн 588 тисяч – потерпілі та близько 2,5 тисяч – люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій.

Напередодні 35-ї річниці аварії на ЧАЕС голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з учасниками ліквідації наслідків катастрофи. Під час спілкування голова ради висловила ліквідаторам щирі слова вдячності за мужність, самовідданість і самопожертву під час протидії поширенню наслідків аварії.

Голова ради зазначила, що попри те, що країна фактично перебуває в стані війни та в умовах пандемії, влада не повинна забувати про свій обов’язок перед людьми, які зазнали згубної дії радіації.

«Цьогоріч 35-та річниця трагедії найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності, але й до цього часу відчутні проблеми і за рівнем захворюваності населення, і за показниками екології. На жаль, ще не одне покоління відчуватиме наслідки цієї страшної катастрофи. Разом з тим, обласна рада ніколи не була й не буде осторонь проблем учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС. Запевняю у всебічній підтримці у вирішенні усіх ваших нагальних питань, які потребують сприяння з боку обласної ради», сказала Віолета Лабазюк.

Варто зазначити, що традиційно у рамках прийнятої обласною радою комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки до річниці Чорнобильської трагедії ліквідаторам, які постраждали внаслідок катастрофи надається матеріальна підтримка.

За сумлінне виконання службових обов’язків, вірність Присязі, високий професіоналізм, мужність і самовідданість, проявлені при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, активну громадську діяльність та з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи Віолета Лабазюк вручила ліквідаторам Грамоти обласної ради  та цінні подарунки.