Віра Мальчук – цьогорічний лауреат обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики

Цьогоріч уже вдев’яте проводиться конкурс на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

За усі роки його проведення лауреатами премії стали 17 журналістів та письменників.

У нинішньому році на здобуття обласної премії було подано п’ять творчих доробків журналістів та письменників.

Після детального аналізу конкурсних робіт та їх обговорення, члени конкурсного комітету визнали цикл публікацій Віри Мальчук, у якому, на їхню думку, представлені глибокі публіцистичні матеріали на тему сьогодення, які вирізняються патріотизмом та небайдужістю до проблем сучасності, глибиною змісту та новизною форми. Саме таку думку з приводу робіт Віри Мальчук висловили члени конкурсного комітету Галина Аріон, Богдан Теленько, Петро Маліш, Валентина Поліщук та Любов Тімкова.

Отож, цьогорічним лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики стала директор (головний редактор) ПП «Трудівник Полісся «Сьогодні», Заслужений журналіст України Віра Мальчук за цикл публікацій у газеті «Трудівник Полісся”.

Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні члени конкурсного комітету з присудження обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

Конкурсна комісія запропонувала відзначити також авторів інших представлених на конкурс робіт: журналіста газети «Подільські вісті» Валерія Грошка за цикл публікацій у газеті «Подільські вісті», члена НСЖУ Степана Нестеришина, (м. Деражня) за   видання «Село біля заплави Південного Бугу. Копачівка: минуле і сучасне», члена НСЖУ та члена НСПУ Михайла Цимбалюка, (м. Хмельницький) за літературно-художнє видання «Весла – на воду» у співавторстві з Олександром Леонідовичем Босенком.

Нагородження цьогорічного лауреата премії відбудеться під час обласних заходів з нагоди Дня журналіста, який відзначається щорічно 6 червня. Лауреат, відповідно до Положення про премію, отримає Диплом та грошову винагороду у розмірі десяти тисяч гривень.

Довідка

Обласна премія імені Дмитра Прилюка встановлена рішенням Хмельницької обласної ради 18 травня 2011 року з ініціативи обласної організації Національної спілки журналістів України та Деражнянської районної ради.

Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ століття, доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.

Премія присуджується до Дня журналіста України.

Згідно з положенням, обласна премія імені Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю.

 На здобуття премії можуть бути висунуті роботи як окремих журналістів, так і творчих колективів не більше п’яти осіб. Право висування творів на конкурс надано місцевим первинним осередкам Хмельницької обласної організації НСЖУ.

Першим лауреатом премії імені Дмитра Прилюка у 2012 році було визнано відповідального секретаря Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Олексія Тимощука за цикл публікацій «Час знає всім слідам ціну» присвячених 450-річчю Двірецько-Пересопницького Євангелія. Це дослідження виходить за межі звичайного журналістського матеріалу та грунтовно розкриває історію творення і подальшої долі шедевру українського рукописного книжкового мистецтва.

У 2013 році премія була присуджена авторській групі журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської за серію телефільмів-портретів 30 особистостей минулого і сучасності, в т. ч. і за чотирисерійний документальний фільм «Життя і пам’ять» про Дмитра Прилюка.

Лауреатом премії 2014 року став редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» Богдан Теленько за документальну повість-есе «Соловецький лабіринт. Записки упередженого паломника», основу якої склав цикл публіцистичних нарисів «Зі щоденника Соловецької прощі». До речі, Богдан Теленько, як і Олексій Тимощук — учні Дмитра Михайловича Прилюка.

 У 2015 році новим лауреатом премії ім. Дмитра Прилюка став дослідник тематики сталінських репресій, хмельницький журналіст і письменник Петро Маліш, у творчому дослідницькому доробку якого три книги на цю тему: «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває», «Сталіноїди».

 У 2016 році обласною премією було відзначено письменника Василя Горбатюка за художньо-документальний роман «Слово і меч».

У 2017 році лауреатами премії ім. Дмитра Прилюка стали Станіслава Старостіна (літературно-публіцистичне видання «Увійшли в безсмертя… Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини»), Оксана Радушинська (цикл публікацій із зони АТО) та Володимир Шевченко (художньо-документальне видання «Чи всі трави хиляться за водою?»).

У 2018 році році лауреатами премії стали Петро Воробей за цикл нарисів, надрукованих у газеті «Подільські вісті» впродовж останніх років та творчий колектив у складі Віктора Адамського, Богдана Крищука та Юрія Телячого за науково-публіцистичне видання «Просвіти» Поділля в добу Директорії УНР (1918-1920)».

Минулого року лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики став письменник Микола Руцький з Нетішина за художньо-документальне видання «Ми у вічі сміялися смерті…».