Влада та громадськість: маємо бути згуртовані, як ніколи

Таким був головний лейтмотив засідання круглого столу з обговорення питання національно-патріотичного виховання в умовах повномасштабної війни, яке провів сьогодні заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.

У засіданні взяли участь заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв, депутати обласної ради, керівники департаментів та управлінь ОДА, представники інститутів громадянського суспільства.

Відкриваючи зібрання, Валентин Соколюк зазначив, що тема засідання круглого столу є досить важливою і гострою в сьогоднішніх умовах війни. Адже національно-патріотичне виховання – це комплекс заходів і системна робота та діяльність усіх гілок виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, закладів освіти, а також громадських організацій.

Оскільки обласна цільова програма національно-патріотичного виховання у Хмельницькій області на 2022-2025 роки приймалася обласною радою ще до початку повномасштабного вторгнення рашистських окупантів в Україну, то чимало її заходів потребують доповнень та оновлення.

Валентин Іванович закликав учасників круглого столу до конструктивної роботи та висловив сподівання, що у результаті обговорення будуть напрацьовані реальні і ефективні пропозиції, які будуть враховані при внесенні змін до діючої програми або ж будуть взяті за основу під час створення нової програми.

Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Дарія Басюк у своєму виступі представила на розгляд присутніх низку запланованих освітніх проєктів в контексті нової Програми національно-патріотичного виховання у Хмельницькій області, реалізація яких дозволить адаптувати діяльність закладів освіти під умови сьогодення.

Про хід виконання обласної цільової програми національно-патріотичного виховання у Хмельницькій області на 2022-2025 роки та втілення у рамках програми патріотичних ініціатив учасників круглого столу поінформували начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Томусяк та директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОДА Інна Михайлова.

Своє бачення та пропозиції щодо покращення роботи з національно-патріотичного виховання висловили депутати обласної ради Тетяна Зеленко, Аліна Коваль та Оксана Натальська.

Активну участь в обговоренні актуальних питань щодо співпраці з органами влади, освітніми та культурними закладами, силовими структурами в умовах війни взяли представники громадських організацій Хмельниччини. Зокрема, поділилися своїм досвідом роботи та висловили свої зауваження й пропозиції щодо процесу національно-патріотичного виховання в області Кузьма Матвіюк, Андрій Карнатовський, Леся Стебло, Петро Тарасюк, Сергій Мороз, Світлана Ларійчук, Дмитро Корнацький, Михайло Басовський, Василь Гринчук, Петро Слободянюк, Руслан Ковальчук, Тетяна Галушко, Петро Константиновський, Віктор Шайда, Емілія Німцович та інші представники громадськості.

Основну увагу виступаючі акцентували на питаннях співпраці з освітніми та культурними закладами, волонтерській діяльності, підтримці Збройних сил України, проведенні військово-патріотичних заходів, проблематиці низького патріотичного рівня шкільних підручників, адаптації внутрішньо переміщених осіб та інших актуальних моментах сьогодення.

Підбиваючи підсумки засідання, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк та заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв подякували учасникам зібрання за конструктивну роботу і запевнили, що напрацьовані пропозиції та рекомендації круглого столу будуть розглянуті відповідними структурними підрозділами обласної ради та облдержадміністрації та враховані в подальшій роботі. Зокрема, підтримано пропозицію щодо підсилення роботи Координаційної ради при облдержадміністрації шляхом введення до її складу нових представників громадськості.

попередня статтяСьогодні – Міжнародний день стоматолога
наступна статтяЗустрічі Віолети Лабазюк з переселенцями у Війтовецькій та Наркевицькій територіальних громадах