Зустрічі Віолети Лабазюк з переселенцями у Війтовецькій та Наркевицькій територіальних громадах

Голова обласної ради Віолета Лабазюк продовжує здійснювати робочі поїздки у територіальні громади, де тимчасово перебуває велика кількість переселенців.

У Наркевицькій сільській теритоторіальній громаді наразі проживає 106 сімей переселенців, усього – 222 особи. В основному, це внутрішньо переміщені особи з Донецької, Херсонської, Київської Луганської, Миколаївської та Одеської областей. Загалом протягом минулого року на територію громади прибуло та зареєструвалося майже 700 внутрішньо переміщених осіб. Найбільша їх середньодобова кількість одночасного перебування була зафіксована у березні-травні 2022 року та складала майже 500 осіб.

Селищний голова Любов Гула розповіла про системну роботу, яка проводиться в населених пунктах громади з підтримки переселенців, подякувала голові обласної ради за повсякденну допомогу, сприяння та співпрацю з розвитку територій.

Також Віолета Лабазюк зустрілась і поспілкувалася з працівниками та директором Наркевицького дошкільного навчального закладу «Сонечко», вручила завідуючій Наталії Вороністі Грамоту обласної ради та цінний подарунок.

Населені пункти Війтовецької сільської територіальної громади стали другою домівкою для 137 сімей внутрішньо переміщених осіб зі Сходу, Центру та Півдня нашої держави.

З початку повномасштабної вторгнення на територію громади тимчасово перемістилось 1236 ВПО. Як зазначив Війтовецький селищний голова Ігор Степанюк, станом на сьогодні у селах громади тимчасово зареєстровано 294 особи, з них – 76 дітей, із загальної чисельності – 16 осіб з інвалідністю (в тому числі одна дитина). 269 ВПО проживають у приватному секторі, 25 – у місцях компактного проживання.

Під час спілкування з родинами переселенців Наркевицької і Війтовецької територіальних громад голова обласної ради Віолета Лабазюк наголосила, що будучи потужним тиловим регіоном, Хмельниччина спрямовує усі зусилля на забезпечення внутрішньо переміщених осіб усім необхідним та сприяє, аби вони почувалися комфортно. З цією метою при обласній раді функціонують два гуманітарних хаби,  на постійній основі здійснюється співпраця з іноземними партнерами щодо залучення гуманітарної допомоги для переселенців та військовослужбовців.

«У складні часи для нашої держави ми повинні підтримувати один одного. Ми ж – українці! Особливо маємо допомагати  внутрішньо переміщеним особам, які через російську навалу пізнали біль втрати рідної домівки і змушені шукати порятунку у нашому та інших регіонах. Завдячуючи домовленостям обласної ради з іноземними партнерами, маємо можливість надавати гуманітарну допомогу переселенцям, які мешкають у населених пунктах  Хмельниччини», – зазначає Віолета Лабазюк.

Під час зустрічей 243 родини внутрішньо переміщених осіб Наркевицької і Війтовецької тергромад отримали від голови обласної ради продуктові набори з борошном, цукром, олією, консервами, круп´яними та макаронними виробами, які вдалося сформувати після домовленостей у рамках робочої поїздки до американського штату Юта. 

Водночас Віолета Лабазюк поінформувала переселенців про надходження на Хмельниччину чергового гуманітарного вантажу у вигляді  медичного обладнання та провізії від американської гуманітарної організації «August Mission».

Посадовець закликала переселенців гуртуватись, долучатися до обласних громадських організацій переселенців, до прикладу таких як «Благодійний фонд «Я-Маріуполь», з метою покращення можливості комунікації в отриманні будь-якої допомоги.

Віолета Лабазюк разом з керівництвом громади відвідала Купільський ліцей Наркевицької громади, ознайомилася з ходом ремонтних робіт з будівництва спеціалізованого укриття, модульного бункера у вигляді «будиночку хоббіта». Заклад є опорним, у якому з перших днів війни працівники та усі небайдужі займаються волонтерською діяльністю – виготовляють м´ясні консерви, каші та плетуть маскувальні сітки.

Подібною волонтерською роботою займаються і працівники Війтовецького ліцею Війтовецької селищної ради, які, окрім виготовлення маскувальних сіток, печуть печиво та формують корисні вітамінні чаї.

Спільними зусиллями – до Перемоги!

попередня статтяВлада та громадськість: маємо бути згуртовані, як ніколи
наступна статтяПідбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»