Всеукраїнська краєзнавча науково-практична конференція відбулася у Дунаєвцях

З нагоди 620-ї річниці першої писемної згадки про Дунаївці 15 вересня на базі дитячої школи мистецтв відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Дунаєвеччина в умовах війни росії проти України».

Ініціював проведення наукового заходу почесний голова Дунаєвецької організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, заступник голови Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Віктор Прокопчук.

У непередбачуваних складних умовах, як ніколи, важлива наукова та освітня діяльність для відновлення та розвитку України. Поки Збройні сили нашої держави героїчно боронять українську землю, науковці працюють над розвитком наукових досліджень. У роботі конференції взяли участь провідні науковці. З огляду на воєнний стан у країні, була також представлена можливість виступити дистанційно через платформу відеоконференцій.

До початку конференції запрошені гості відвідали Меморіал Слави, вшанувавши пам’ять загиблих захисників, а також завітали на екскурсію до Дунаєвецького історико-краєзнавчого музею.

На конференції було презентовано збірник науково-краєзнавчих праць «Дунаєвеччина очима дослідників, учасників і свідків історичних подій», який містить у собі матеріали науково-практичної конференції. Збірник розкриває історію Дунаєвецької міської територіальної громади в умовах повномасштабної війни росії проти України, подвиги мужніх синів Дунаєвеччини, у боротьбі за незалежність України, свободу українського народу.

Учасників конференції привітала голова обласної ради Віолета Лабазюк, адресувавши краєзнавцям вітальну адресу, яку зачитав учасникам заходу голова Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Телячий.

«Вам,  літописцям рідної землі, випала висока честь захищати наше історичне минуле, доносити до майбутніх поколінь правдиву інформацію. Краєзнавчий рух Дунаєвеччини нерозривно зв’язаний з суспільно-політичним життям держави та рідного краю, а вся його діяльність базується на співпраці з освітніми та культурними закладами, державними історико-культурними заповідниками, мережею музеїв, бібліотек та архівних установ рідного краю.

З-під пера літописців  Дунаєвеччини вийшли численні краєзнавчі матеріали, які мають безцінне значення для вивчення історії свого краю, а відтак – для зміцнення патріотизму, національної свідомості, збереження культурно-історичного спадку, любові до рідної землі. 

Переконана, що ваша невтомність, наполегливість і самовідданість слугуватимуть справі увічнення пам’яті наших мужніх захисників, збереження історичної правди про їх героїзм та самопожертву.

Засвідчую свою глибоку повагу та вдячність за багаторічну плідну працю та зичу енергії, мотивації, натхнення для вкрай важливої діяльності – дослідження рідного краю, збереження історико-культурних надбань українського народу, виховання патріотизму у молодих поколінь, творення історії своєї держави. Адже це і є ваш внесок у нашу перемогу над ворогом», – йдеться у вітальній адресі.

По завершенню роботи конференції, організаторами висловлено подяку усім присутнім за активну участь, фаховість, актуальність доповідей, а також побажання подальших особистих наукових досягнень.

попередня статтяДо гуманітарного штабу Хмельницької обласної ради надійшов черговий вантаж
наступна статтяІгри нескорених-2023: збірна України здобула рекордну кількість медалей