Всеукраїнський діалог “Громади – ветеранам” – у Хмельницькому обговорили готовність регіону до реадаптації та реінтеграції учасників бойових дій

З метою напрацювання шляхів вирішення найактуальніших завдань, зокрема щодо модернізації інструментів соціальної реінтеграції ветеранів та розбудови реабілітаційних спроможностей в регіонах у Хмельницькому відбувся захід під назвою Всеукраїнський діалог “Громади – ветеранам”. Участь в обговорчому майданчику взяли голова обласної ради Віолета Лабазюк та її заступник Валентин Соколюк.

Представники влади та бізнесу, волонтери та благодійні організації обговорили питання актуалізації ефективної ветеранської політики для місцевої влади. Спільно учасники напрацьовували якнайбільше варіантів, аби підтримати захисників після повернення з фронту, допомогти їм із необхідною інформацією щодо соціальних гарантій та ветеранських послуг.

Вітаючи присутніх голова обласної ради Віолета Лабазюк акцентувала увагу на тому, що сьогодні кожен житель області робить внесок у спільну мету – допомогу нашим захисникам, внутрішньо переміщеним особам, які потерпають від війни. З перших днів повномасштабного вторгнення всі комунальні заклади обласної ради перебудували свою роботу відповідно до вимог воєнного стану. Здійснюється підтримка земляків-військових і завдяки роботі штабу гуманітарної допомоги при обласній раді.

«Ми маємо докласти максимум зусиль, аби перебування наших ветеранів на території області, всієї України було безпечним та комфортним. Ми маємо надати нашим захисникам можливість  реалізувати себе в громадах, сприяти їх повній соціалізації, щоб вони відчували постійну турботу та підтримку. Ми в боргу перед цими людьми, тому маємо обов’язок  координувати всю ветеранську політику та надання сервісних послуг. Щиро дякую ініціаторам та учасникам сьогоднішнього діалогу, усім, хто крок за кроком сприяє підтримці наших захисників та наближенню нашої Перемоги!», – зазначила голова ради.

Серед нагальних проблем, які потребують вирішення для наших ветеранів учасники заходу визначили:

  • забезпечення житлом;
  • гарантоване забезпечення соціальними пакетами;
  • перекваліфікація;
  • законодавче встановлення пільг;
  • адаптація поранених з травмами кінцівок;
  • безкоштовне проведення протезування;
  • працевлаштування;
  • соціальний супровід.

Віолета Лабазюк мала нагоду також поспілкуватись з присутніми головами територіальних громад Хмельниччини, обговоривши перспективи створення та відкриття найближчим часом при місцевих ЦНАП кімнат соціальної та психологічної реабілітації для ветеранів війни та їхній сімей задля всебічної підтримки, допомоги, консультацій та соціалізації.

попередня статтяОльга Ткач – цьогорічний лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!