Вшанували пам’ять Героїв, які загинули за незалежність України

Сьогодні у Хмельницькому відбулися меморіальні заходи, приурочені сьомій річниці розстрілів на Майдані.

Сім років тому сталися найтрагічніші події Революції гідності. Саме 20 лютого 2014 року у центрі Києва загинула найбільша кількість активістів Євромайдану.

В обласному центрі вшанували сучасних Героїв Маршем пам’яті.

Пам’ятною ходою голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Володимир Гончарук та Валентин Соколюк, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин разом з хмельничанами пройшли вулицями Проскурівською, Подільською, Кам’янецькою, Героїв Майдану до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Частина учасників маршу тримали в своїх руках портрети сучасних Героїв  – 322-х українців, які віддали своє життя в неоголошеній російсько-українській війні.

До пам’ятника учасники зібрання поклали живі квіти та лампадки, аби вшанувати пам’ять громадян, які віддали своє життя заради європейського майбутнього нашої держави.

За участю різних релігійних конфесій відбулася панахида за загиблими та мітинг.

«Вшановуючи пам’ять усіх, хто віддав своє життя за Україну, її незалежність та соборність, глибоко усвідомлюємо, що подвиг сучасних героїв, які незалежно від віку та статусу відстоювали свободу та гідність нашої суверенної європейської держави, назавжди залишиться в наших серцях», – зазначає голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Учасники меморіального заходу також поклали живі квіти до Стели пам‘яті Героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної російсько-української війни, що на майдані Незалежності обласного центру.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували усіх, хто загинув 18-20 лютого 2014 року на Майдані у Києві та під будівлею управління СБУ обласного центру, аби зберегти українську незалежність і державність.

Станом на березень 2014 року Небесна Сотня – це 105 українців, з яких 10 –  мешканці Хмельницької області Сергій Бондарчук, Микола Дзявульський, Олександр Клітинський, Анатолій Корнєєв, Артем Мазур, Дмитро Пагор, Олександр Подригун, Людмила Шеремет, Віталій Васільцов, Володимир Чаплінський. Відповідно до Указу Президента від 21 листопада 2014 року загиблим-учасникам Революції гідності присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року в Україні розпочалась вже третя за рахунком справжня революція. Вона тривала 94 дні і стала найкривавішою в історії незалежної України.

Участь у цих подіях взяли до 4 мільйонів українців. Перший майданівець помер після побиття беркутом 22 грудня 2013 року. Ще троє загинули наприкінці січня 2014 року на Грушевського. Найкривавіші бої розпочалися 18 лютого і тривали декілька днів.

На вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні біля пам’ятника Героя Небесної Сотні пройшла тиха акція «Ангели пам’яті», під час якої розвісили білі паперові ангели, як символ розстріляних мирних людей і нашої пам’яті про їх подвиг. Хмельницький уже втретє доєднується до пам’ятної акції, яка проходить за підтримки  команди Музею Революції Гідності.

 

 

 

 

попередня статтяВіолета Лабазюк: Ми несемо відповідальність за населення Хмельниччини!
наступна статтяСкарби Зінькова стануть скарбами України