Визначили шляхи польсько-української співпраці та перспективи відновлення України

Війна – це виклик, який постав перед Україною у всіх сферах життєдіяльності. Руйнування житла та соціальної інфраструктури, негативний демографічний та економічний вплив, страшні екологічні наслідки, які країні доведеться долати десятиліттями.

Для нашої держави надважливими є питання відбудови України після руйнувань, спричинених агресією російських окупантів. Саме тому підтримка дружнього польського народу відіграє значну роль у визначенні спільних шляхів співпраці з відновлення України.

З цією метою сьогодні, 12 вересня, у місті Хмельницький відбулася конференція «Українсько-польське співробітництво та відновлення України».

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, представники обласної військової адміністрації, міської ради, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, директор Центру стратегічних досліджень WEI Адам Еберхардт, а також представники бізнесових структур Польщі та Хмельниччини.

Директор Офісу уповноваженого польсько-українського співробітництва Марцін Хрусцель презентував присутнім бачення щодо інструментів підтримки польсько-української економічної співпраці.

Проведення українсько-польської конференції дало старт реалізації проєкту «Українсько-польське співробітництво та відновлення України», метою якого є підтримка відбудови нашої держави.

Від імені депутатів обласної ради та від себе особисто учасників конференції привітала голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка висловила слова щирої вдячності польським колегам за надійну підтримку та матеріальну допомогу українцям у цей складний час випробувань.

«Нас об’єднує прагнення будувати спільне європейське майбутнє шляхом партнерства, добросусідства та стратегічного співробітництва у всіх сферах. Підтвердженням цього є і ваш візит до України та сьогоднішня наша зустріч з нагоди започаткування нового спільного проєкту «Українсько-польське співробітництво та відновлення України». Переконана, що об’єднання зусиль польського та українського бізнесу буде потужною підтримкою для малих та середніх підприємств шляхом налагодження співпраці та обміну досвідом. Перспективним має бути і налагодження контактів з польським бізнесом, який зацікавлений в інвестуванні в Україну.

 Дуже важливо, що проєкт спрямований на співробітництво  самоврядних органів наших держав. Сьогодні наша область досить тісно співпрацює з регіонами Республіки Польща, реалізуючи партнерські угоди про торговельно-економічний, науково-технічний та культурний обмін досвідом із Куявсько-Поморським та Люблінським воєводствами», – зазначила Віолета Лабазюк, звертаючись до учасників зібрання.

Водночас, голова обласної ради підкреслила, що нещодавно Хмельниччина долучилася до участі в роботі Конгресу самоврядування Ініціативи трьох морів, у рамках якої підписано угоду, яка передбачає розбудову інфраструктури регіонів, реалізацію проєктів у транспортній, енергетичній і цифровій сферах, а також створення інструментів для кращого використання європейських фондів, національних ресурсів та інвестиційного фонду Тримор’я для розвитку підприємництва, зокрема малого і середнього бізнесу, міжнародної торгівлі, взаємообміну у сферах культури, мистецтва, туризму тощо.

За словами голови обласної ради, Хмельниччина, навіть попри війну, залишається інвестиційно привабливим регіоном України з розвинутим підприємницьким середовищем, унікальними природними ресурсами, сприятливими природними та кліматичними умовами. Свідченням цього є релокація до регіону більше 60 підприємств з територій бойових дій. Також налагоджено тісну співпрацю з міжнародними організаціями з метою наданням послуг жителям області та внутрішньо-переміщеним особам.

«Впевнена, що сьогоднішня наша зустріч закладе фундамент не лише спільної економічної платформи, а й  потужної консолідуючої сили, яка сприятиме зміцненню обороноздатності нашої країни та наближенню перемоги над ворогом.

Немає сумніву, що у нас з вами й на перспективу є чимало спільних проєктів, які мають бути і будуть реалізовані. А зараз найголовнішою метою є перемога над ворогом. Безумовно, цьому сприятиме і наша співпраця у рамках проєкту з відбудови України», – сказала Віолета Лабазюк.

Проєкт має об’єднати  польський та український бізнес, підтримати малі та середні підприємства, налагодити тісне співробітництво з українськими органами місцевого самоврядування.

Наразі проєкт охоплює вісім областей на заході України – Львівську, Івано-Франківську, Волинську, Рівненську, Житомирську, Вінницьку та Хмельницьку, а також передбачає створення Контактних пунктів у Києві, Львові, Луцьку та Вінниці.

попередня статтяЄвропейський інвестиційний банк профінансує найкращі проєкти громад з енергоефективності
наступна статтяВіолета Лабазюк зустрілася з польською делегацією