Хмельницька обласна рада прийняла до розгляду електронну петицію

Станом на 16 січня 2017 року електронна петиція «Будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні» менш ніж за місяць набрала 1024 голосів при мінімально необхідних 1000 голосів.

Тепер, відповідно до прийнятого на пленарному засіданні четвертої сесії обласної ради сьомого скликання «Положення про порядок розгляду електронної петиції у Хмельницькій обласній раді», дану електронну петицію розгляне профільна комісія – постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення.

У петиції йдеться, що «у 2011 році було ухвалено Концепцію створення повнопрофільної Хмельницької обласної дитячої лікарні, яка повинна була реалізовуватись у три етапи: будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу на 110 ліжок на прибудинковій ділянці лікарні (перша черга будівництва); будівництво неонатального корпусу на 75 ліжок на території Хмельницької міської дитячої лікарні; а також реконструкцію існуючого стаціонарного корпусу під обласну дитячу консультативну поліклініку, стаціонарні відділення, харчоблок та овочесховище (друга черга будівництва).

Проте кошти, необхідні для проведення відповідних робіт поки так і не виділені.
Тому пропонуємо у 2017 році винайти ресурси, необхідні для будівництва лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні».

Автори петиції, а це – депутати обласної ради Олександр Савчук, Неоніла Андрійчук та Віталій Олуйко, – впевнені, що «реалізація цього проекту дасть змогу повноцінно надавати доступну високоспеціалізовану медичну допомогу відповідно до сучасних стандартів. А заклад зможе сконцентровувати кадрові та матеріальні ресурси і впроваджувати прогресивні медичні технології».

«Хмельницька обласна дитяча лікарня була створена у 1958 році і налічувала 75 ліжок. На сьогодні в лікарні 250 ліжок за 11 профілями у 7 відділеннях. Однак, всупереч вимогам законодавства, у структурі обласної дитячої лікарні відсутній повний спектр медичних служб для надання допомоги дітям краю. Так, обласні структурні підрозділи розпорошені між 6-ти спеціалізованими медичними закладами як міського, так і обласного рівня. А це не сприяє раціональному використанню медичного потенціалу в інтересах здоров’я дітей області.

Щороку послугами Хмельницької обласної дитячої лікарні користуються понад 40 тисяч дітей з різних куточків нашої області.

Лікарня також є базою для до- та післядипломної підготовки лікарів і молодших медичних спеціалістів лікувально-профілактичних закладів області, основною клінічною базою кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Хмельницького базового медичного колледжу», – йдеться у петиції.

Портал електронних петицій Хмельницька обласна рада запустила ще навесні минулого року. Після реєстрації електронної петиції на веб-сайті, вона повинна набрати одну тисячу електронних підписів протягом трьох місяців з моменту публікації.