«Оформлені відповідним чином заяви-розрахунки, згідно виданих в установленому порядку листків непрацездатності, є підставою для фінансування Фондом соціального страхування України лікарняних, ізоляції від COVID-19, допомог по вагітності та пологах для працюючих, які тимчасово втратили працездатність», – зазначає керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський.
«Для отримання допомоги за листками непрацездатності застрахована особа має передати лікарняний листок своєму роботодавцю, який у свою чергу оформлює та подає до відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області заяву-розрахунок на виплату коштів. На її підставі відділення управління здійснює перерахування коштів матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Дата фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах прямо залежить від строків подання зазначеної заяви. Саме тому звертаюсь до роботодавців оперативно опрацьовувати лікарняні листки та подавати відповідні заяви-розрахунки».
Протягом січня поточного року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області прийнято та опрацьовано від страхувальників заяви-розрахунки згідно 11,4 тис. листків непрацездатності для надання матеріального забезпечення 9,7 тис. працюючих подолян. Загалом вони провели на лікарняних понад 140 тис. днів.
Станом на 01.02.2020 на зазначені статті витрат обласним управлінням направлено 31,2 млн гривень. Зокрема, профінансовано допомоги:
- по тимчасовій непрацездатності – 26,2 млн гривень;
- у зв’язку з вагітністю та пологами – 4,9 млн гривень;
- на поховання – 0,066 млн гривень.
Відповідно до нормативно-правових актів після отримання від працівника листка непрацездатності, комісія із соціального страхування підприємства має прийняти рішення щодо призначення матеріального забезпечення у строк до 10 календарних днів. Після цього роботодавцем упродовж не більш ніж 5 робочих днів здійснюється розрахунок суми допомоги, оформлюється та передається до Фонду соціального страхування України заява-розрахунок. Фонд забезпечив можливість подання заяв-розрахунків дистанційно із застосуванням електронного підпису/печатки.
Водночас, до Фонду соціального страхування України надходять звернення застрахованих осіб щодо затримки подання заяв-розрахунків їх роботодавцями, а отже виплати матеріального забезпечення.
З метою посилення соціального захисту працівників та пришвидшення надання допомог за листками непрацездатності, закликаємо роботодавців пришвидшити опрацювання лікарняних листків та подання відповідних заяв-розрахунків до Фонду.
Слідкувати за станом усіх виплат від Фонду соціального страхування України застраховані особи можуть у телеграм-каналі https://t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування за тегом #фінансування_оперативно.
Звертаємо увагу, Фонд здійснює перерахування коштів для виплати допомог працівникам на рахунок страхувальника (роботодавця), який має здійснити виплату у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від Фонду соціального страхування України.
Дізнатись, чи вже перераховано кошти роботодавцю, застраховані особи можуть з щоденної звітності Фонду про стан фінансування страхувальників за тегом #фінансування_страхувальників.