єОселя: за минулий тиждень українці отримали пільгових іпотечних кредитів на 140 млн грн

92 українці взяли минулого тижня кредити на придбання житла за програмою єОселя на 139,3 млн грн. З початку дії програми вже 2555 родин отримали пільгові іпотечні кредити на суму 3,59 млрд гривень.

Як повідомляють у міністерстві економіки, з 1 серпня Уряд розширив програму єОселя і іпотечний кредит під 7% можуть взяти всі українці, які потребують власного житла. До кінця поточного року розраховують видати щонайменше 10 тисяч кредитів.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 92 кредити на 139,3 млн грн. Серед них:

  • кредити під 3% отримали 70 військовослужбовців та силовиків, 9 педагогів, 6 медиків та 4 науковці;
  • кредити під 7% отримали 3 українці без власного житла.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (64 кредити) та у забудовника (26). Також двоє українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 31;
  • міста Києва – 20;
  • Вінницької області – 7;
  • Чернігівської області – 6;
  • Хмельницької та Львівської областей – по 5.

На сьогодні взяти кредит за програмою єОселя можна у 6 банках. За минулий тиждень найбільше таких кредитів видали Ощадбанк (42 кредити), Укргазбанк (30 кредитів) та Приватбанк (16 кредитів).

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Довідково

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки, Мінцифри, «Укрфінжитло» та Дія. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк.

Джерело: Урядовий портал

попередня статтяНа вершині Говерли підняли велетенський прапор України
наступна статтяПенсії українцям за кордоном – «Укрпоштою»