Юннати Хмельниччини – переможці фінального етапу Всеукраїнського зльоту трудових аграрних об’єднань

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2018 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Тернопільським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді з 11 по 13 вересня 2018 року був проведений ІІ (фінальний)  етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Участь у Зльоті, який проходив на базі закладів освіти Тернопільської області, приймали команди кращих учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань і загонів закладів загальної середньої та позашкільної освіти України, в тому числі й команда з Хмельницької області. В рамках заходу проводився захист учнівських науково-дослідницьких робіт у секціях «Рослинництво», «Овочівництво», «Садівництво», презентації аграрної виставки «Щедрість рідної землі» та відкриті творчі звіти членів учнівських виробничих бригад і трудових аграрних об’єднань школярів.

Юних аграріїв Хмельниччини на Тернопіллі достойно представляли три вільховецьких юннатки під керівництвом Олени Василівни Смаровоз, вчителя біології Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Федора Степановича Бацури Новоушицького району:

– Галаш Людмила Вікторівна, учениця 10 класу;

– Петраш Анна Олександрівна, учениця 11 класу;

– Шевчук Катерина Ігорівна, учениця 9 класу.

 Галаш Людмила зі своєю дослідницькою роботою «Лікувальні властивості продуктів бджільництва» показала ґрунтовні знання за обраною темою досліджень, здобула ІІ призове місце за результатами конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (секція «Тваринництво»), увійшла до складу переможців ІІ (фінального) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти і була відзначена Грамотою його організаторів.

У рамках Зльоту відбулися педагогічні читання для керівників делегацій «Компетентнісний підхід в роботі учнівських аграрних об’єднань та їх роль у допрофесійній орієнтації школярів», під час яких керівник делегації з Хмельниччини О.В. Смаровоз  обмінювалась з колегами власними напрацюваннями і здобутками передового педагогічного досвіду з трудового навчання та виховання дітей і учнівської молоді.

Як переможця і активного учасника Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти  учнівську команду юних аграріїв Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Федора Степановича Бацури Новоушицького району було нагороджено Дипломом ІІІ ступеню та Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Цей непересічний успіх вільховецьких юннатів у черговий раз переконливо показав важливість цього напрямку роботи педагогів зі школярами та результативність уваги, яка традиційно приділяється педколективом і батьками трудовому вихованню учнів цієї школи.

Вітаємо команду, учнівський, батьківський і педагогічний колектив школи ім. Ф.С. Бацури та юннатів Хмельниччини з новим успішним здобутком на ниві навчання і аграрної праці!

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.