Сьогодні хочемо поділитись декількома цікавими фактами про українську мову:
- Українська мова належить до старописемних мов – її писемна традиція налічує близько тисячоліття.
- Сучасну українську мову започаткував Іван Котляревський, а основоположником став Тарас Шевченко, вони почали писати свої твори народною мовою на основі українських середньонаддніпрянських говірок. Офіційно вважається, що після видання «Енеїди» Івана Котляревського, українська мова була прирівняна до літературної мови.
- За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%).
- Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської).
- В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П».
- Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф».
- За різними даними, українська мова посідає 25 або 32 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.
- Перший офіційний Український правопис було затверджено 17 травня 1919 року на Загальних зборах Української академії наук.
- Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів.
- Відповідно до видання «Короткий словник синонімів української мови», в якому розроблено 4279 синонімічних рядів, найбільшу кількість синонімів має слово «бити» — 45 синонімів.
- Перший український «Буквар» видав 1574 року у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, який було знайдено 1927-го в Римі. Зараз стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.
- Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка – 147 мовами.
- Найстарішою українською піснею вважається балада «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?».
- Серед слів найчастіше використовують іменник — «рука», прикметник — «великий», дієслово — «бути» і серед займенників — «він».
- Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер – «дихлордифенілтрихлорметилметан».
Плекайте солов’їну!
Слава Україні!
За інформацією ІА Дивись.info