З метою обміну досвідом

Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний зустрівся із заступником голови  громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» міста Миколаїв Ігорем Шполянським.

На зустрічі також були присутні заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська та голова громадської організації «Спілка інвалідів війни та ветеранів АТО Хмельниччини» Володимир Шрубковський.

Заступник голови  громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» міста Миколаїв Ілля Шполянський зазначив, що метою зустрічі є обмін позитивним досвідом між областями щодо соціального захисту учасників та інвалідів антитерористичної операції, а також обговорення подальшої співпраці у цьому напрямку.

Окрім того, Ілля Шполянський поінформував присутніх про напрями роботи організації, які стосуються співпраці з органами влади, підтримки ініціатив розвитку бізнесу учасниками АТО, співпраці з міжнародними інституціями, іншими громадськими організаціями та об’єднаннями.

Разом з тим, було презентовано ряд запроваджених громадською організацією «Асоціація учасників та інвалідів АТО» соціальних проектів. Зокрема, проект «Я повертаюсь». Його мета – створення позитивного образу ветерана АТО. В епіцентрі подій – герої проекту – ветерани АТО, кожному з яких присвячені сюжети на телебаченні, серії фотосесій, відеоролики, статті, пости, борди, плакати та проекти реклами на транспорті. Для створення цього проекту було докладено багато зусиль, аби розкрити образ кожного і щоб люди побачили у ветерані – не колишнього військового, а стоматолога, інженера, поліцейського, столяра, археолога, слюсаря, водія, а найголовніше – щасливу і відкриту людину.

Також серед презентованих проектів – підтримка учасників АТО у започаткуванні власної справи, реабілітація сімей учасників АТО, так звана «родинна реабілітація», а також підтримка внутрішньо-переміщених осіб та учасників АТО.

Як зазначив Михайло Загородний, ознайомлення з діяльністю громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» міста Миколаїв є цікавою та корисною для можливого втілення її у Хмельницькій області.

Разом з тим, очільник обласної ради поінформував гостей про ряд заходів, які впроваджуються в області для соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Зокрема, діє обласна програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області. Її метою є надання соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг громадянам, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції на Сході України та членів їх сімей, у тому числі членів сімей загиблих (померлих), осіб, які брали участь в АТО.

Окрім того, за кошти обласного бюджету учасникам АТО відшкодовується плата за навчання у приватних вищих навчальних закладах області, здійснюється зубопротезування, надається матеріальна допомога на оздоровлення, через обласний центр зайнятості надається підтримка у відкритті власної справи тощо.