З нагоди Всесвітнього Дня Білої Тростини

15 жовтня в усьому світі відзначається як Всесвітній День білої тростини. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом сліпих та сліпоти. З цієї нагоди  сьогодні у приміщенні обласного науково-методичного центру культури і мистецтв відбулась благочинна акція “Місячник незрячих”, яку організувала  Хмельницька обласна організація УТОС на чолі з Ларисою Кірікіщук.

Від імені та за дорученням голови обласної ради Михайла Загородного до благодійної акції долучився заступник голови Валерій Лесков.

У своєму вітальному слові Валерій Олександрович нагадав присутнім, що кожен з них має повне право вчитися, працювати та повноцінно жити, а проведення різноманітних проектів та увага з боку суспільства відкриває їм нові можливості для своєї реалізації.
Валерій Лесков наголосив, що у державі та області зокрема відбувається рух від соціальної ізоляції до інклюзії, поступова інтеграція людини з інвалідністю в суспільство. Інклюзивна освіта, зокрема створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в системі загальної освіти є проявом демократичності українського суспільства, та є складовою загальної освітньої реформи в Україні, яка надасть можливість всім дітям без винятку отримати якісну і доступну освіту у звичайних школах.
“Я вам усім бажаю, щоб ви завжди були такі активні, щасливі, завжди показували приклад, як потрібно жити і радіти життю. Божого вам благословення і радості від життя”, – побажав присутнім посадовець.
Валерій Лесков вручив Грамоти обласної ради та цінні подарунки активним членам Хмельницької обласної організації УТОС.

Довідка

 Інваліди по зору у 1933 році для взаємопідтримки утворили громадську організацію – УТОС. Товариство взяло на себе функції опіки людей найважчої категорії фізичних обмежень. За сім десятиліть створена міцна матеріальна база. Десятки тисяч утосівців щоденно доводять, що, незважаючи на втрату зору, можна навчатися, здобувати професію, працювати, оволодіти сучасною комп’ютерною технікою. Нині в Україні люди з обмеженим зором слухають аудіокнижки зі звичайних аудіокасет. У світовій практиці прослуховувати художні твори незрячі можуть за допомогою спеціальної комп’ютерної програми. Така техніка для українських ТОС являється не з дешевих.

На обліку в обласній організації УТОС перебуває майже дві тисячі незрячих. В Україні щороку втрачають зір понад три тисячі осіб.

Пріоритети діяльності та плани обласної організації УТОС

Пріоритетними напрямками діяльності обласної і первинних організацій є:

–       соціальна реабілітація та інтеграція членів УТОС;
–       соцзахист;
–       працевлаштування;
–       оздоровлення;
–       забезпечення засобами реабілітації (тифлоприладами);
–       сприяння у навчанні;
–       забезпечення доступності;
–       залучення додаткових джерел фінансування;
–       активізація культурно-масової, спортивної роботи;
–       співпраця з владою, комерційними структурами, депутатами усіх рівнів, релігійними конфесіями, благодійними фондами, ГО, ЗМІ;
–       виявлення і залучення інвалідів по зору в члени УТОС;
–       поповнення фонду озвученою літературою та літературою шрифтом Брайля;
–       створення повноцінного обласного центру реабілітації для людей з вадами зору.

попередня статтяМеморандум про співпрацю
наступна статтяМіжнародний конкурс «Перлина Fest» запрошує до участі