З турботою про обдарованих дітей Хмельниччини

26 березня голова обласної ради Михайло Загородний відвідав Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів, де оглянув  матеріально-технічну базу навчального закладу.

Хмельницький ліцей – комунальний заклад обласної ради, який забезпечує допрофільне та профільне навчання учнів відповідно до їхніх потреб, інтересів та здібностей, надає базову та повну загальну середню освіту за певним спрямуванням профілізації, відповідно до галузей знань або освітніх галузей.

Майже півтисячі учнів ліцею  – це обдаровані діти  з усіх куточків нашої області, які навчаються за профілями: українська та іноземна філології, математичний, економічний, біолого-хімічний, історичний. У ліцеї напрацьовано чималий досвід з організації профільного навчання, яке задовольняє навчально-пізнавальні потреби, професійні інтереси, нахили, здібності учнів у процесі їх підготовки.
Випускники ліцею є переможцями та учасниками міжнародних олімпіад з природничих дисциплін, Президентськими стипендіатами.За рейтингом результативності підготовки і захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та предметних олімпіад впродовж усіх років команда ліцею входить в п’ятірку кращих в області.
Крім цього, випускники класів біолого-хімічного профілю відповідні ЗНО здають з найвищими балами та  вступають на бюджет до медичних вузів України навіть без залучення репетиторів з хімії чи біології.
Керманич області jзнайомився з ходом реконструкції даху будівлі з утепленням зовнішніх стін, на яке впродовж останніх двох років виділяються кошти обласного бюджету.
Посадовець відвідав їдальню навчального закладу, на обладнання до харчоблоку якої обласна рада виділила понад 350 тисяч гривень. Крім того, Михайло Васильович оглянув кабінети інформатики та фізики, обладнані сучасними технічними засобами, необхідними для поглибленого вивчення даних предметів. На придбання обладнання та предметів довгострокового користування для цих аудиторій з обласного бюджету для комунального закладу виділено понад півтора мільйони гривень,

На запрошення директора ліцею Юрія Курманського Михайло Загородний взяв участь у засіданні педагогічної ради та заслухав звіти педагогів, які в цей день проходили атестацію.

Під час активного спілкування з посадовцем, педагоги порушили питання підтримки обдарованої молоді, зокрема, фінансування участі вихованців ліцею у всеукраїнському турнірі юних істориків. Крім того, директор закладу звернувся до посадовця з проханням посприяти у відкритті ще одного сучасного кабінету фізики з мультимедійною дошкою та придбанні ліцензійного програмного забезпечення для неї для поглибленого вивчення предметів на профільному рівні.

 У ході діалогу посадовець запропонував під час навчальної програми проводити і професійну орієнтацію учнів. залучаючи до викладання фахівців таких провідних підприємств області, як Хмельницька атомна електростанція, Хмельницькобленерго, спільне українсько-німецьке підприємство “2К”.

Михайло Загородний також уважно вислухав усі пропозиції педагогічного колективу, спрямовані  для покращення навчально-матеріальної бази ліцею.

“Обласна рада, як орган управління ліцеєм, продовжуватиме фінансово та матеріально підтримувати заклад, створюватиме необхідні умови навчання й виховання дітей з різних куточків області для здобуття ними якісної освіти”, запевнив викладачів голова ради Михайло Загородний.
Крім цього, викладачі ліцею подякували Михайлу Васильовичу і за поліпшення житлово-побутових умов, адже за два останні роки обласною радою для розподілу серед працівників навчального закладу передано шість квартир, на які сім’ї отримали ордери.