З Україною в серці: як працює «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» під час війни

 

Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради (КНП «ХОССЦ») – єдиний заклад в області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги пацієнтам із серцево-судинною патологією та здійснює організаційно-методичне керівництво кардіологічної служби регіону.

Входить до реперфузійної мережі, яку розбудовує МОЗ України разом з Урядом. Саме тут українці у критичному стані отримують безкоштовну допомогу при гострих захворюваннях серцево-судинної системи.

КНП «ХОССЦ» займає одне з провідних місць в Україні з надання ургентної (невідкладної) інтервенційної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом.

У квітні 2021 року запрацював новостворений реперфузійний центр, де розміщене сучасне відділення інтервенційної кардіології на 30 стаціонарних ліжок, відділення інтенсивної терапії, амбулаторно-поліклінічне відділення з денним стаціонаром, кабінетами ультразвукової та функціональної діагностики. Тут передбачено і створено сучасну кисневу систему лікувального газопостачання в повному комплексі – від джерел медичних газів до кінцевих інсталяцій в операційних залах, відділеннях реанімації, палатах інтенсивної терапії.

Створена катетеризаційна лабораторія, де встановлено дві сучасні ангіографічні системи експертного класу «Optima IGS 330», що дає змогу виконувати широкий діапазон інтервенційних кардіологічних і радіологічних втручань.

У закладі виконується повний спектр діагностичних і лікувальних маніпуляцій: консультації фахівців, ЕКГ, холтерівське моніторування, дуплексне сканування судин, УЗД серця, коронаровентрикулографія, ангіоаортографія.

Проводиться стентування коронарних та периферійних судин, імплантації водіїв ритму (кардіостимуляторів) всіх видів (одно-, дво- та трикамерних, а також кардіовертерів-дефібриляторів).

Успішно проводяться операції на відкритому серці: коронарне шунтування на працюючому серці та в умовах штучного кровообігу, протезування клапанного апарату серця механічними і біологічними протезами або їх пластика, реконструкція і протезування всіх відділів аорти, прямі втручання на артеріях кінцівок та сонних артеріях, операції при пухлинах серця та ін.

У цілодобовому режимі проводяться ургентні операції при життєзагрожуючих станах: гострому коронарному синдромі, розшаровуючій аневризмі аорти.

У січні 2022 року на базі закладу фахівці КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» спільно з колегами виконали першу трансплантацію серця на Хмельниччині.

Загальна кількість ліжок закладу – 118 (98 кардіологічних і 20 кардіохірургічних) та 18 ліжок інтенсивної терапії.

Щороку у Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі стаціонарно лікується більше 3 тисяч пацієнтів, близько 40 тисяч пацієнтів отримують амбулаторно-поліклінічну допомогу. Виконується більше однієї тисячі оперативних втручань на серці.

«У І-му кварталі 2022 року в КНП «ХОССЦ» отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу – 6317 пацієнтів, проліковано стаціонарно – 761 пацієнт. Виконано 33 операції на «відкритому» серці, 222 пацієнтам проведено стентування коронарних артерій, імплантовано штучних водіїв ритму – 27. Проведено 2588 ультразвукових та 5830 функціональних досліджень, – зазначає Тетяна Полончук, заступник директора з медичної частини. – Якщо говорити за осіб, які вимушено переселилися з зони бойових дій, то 16 таких пацієнтів отримали невідкладну кардіохірургічну допомогу, 222 – надано амбулаторно-поліклінічні послуги».

Заклад працює у режимі 24/7. Цілодобово, в повному обсязі, надається невідкладна кардіологічна і кардіохірургічна допомога.

Амбулаторно-поліклінічний прийом, згідно з вимогами воєнного часу, проводиться 6 днів на тиждень (окрім неділі). Працюють кабінети УЗД, функціональної діагностики, холтерівського моніторування.

Працює пункт оперативної консультативної та амбулаторної допомоги українцям, які вимушено переселились з зони бойових дій.

Поза основним прийомом, фахівці КНП «ХОССЦ» проводять оперативну консультацію по телефону.

Кардіолог – (096) 04 570 40. Кардіохірург – (096) 04 571 80.

«Медичні працівники Хмельниччини, я впевнений – як і всі українці, мобілізувалися і гідно виконують свої обов’язки, – говорить директор КНП «ХОССЦ», депутат Хмельницької обласної ради Андрій Кланца. – Серцево-судинний центр працює в посиленому режимі. На даний час заклад забезпечений необхідними ліками та медичними засобами. Як депутат, спільно з головою Хмельницької обласної ради Віолетою Лабазюк, працюємо над додатковим забезпеченням комунальних закладів області для надання всебічної допомоги нашим мешканцям і нашим захисникам. Завдяки зв’язкам з колегами і волонтерами, нещодавно медичні установи Хмельниччини отримали великий вантаж гуманітарної допомоги з Польщі та Німеччини.

Тільки разом ми зможемо пережити лихі часи, подолати ворожу навалу. Кожен на своєму місці – на фронті зі зброєю, на заводі біля станка, у лікарні зі скальпелем… Кожен своєю невтомною працею, мужністю, самопожертвою робить внесок у спільну справу – відстоювання свободи і демократії, власного вибору і майбутного нашої країни.

Зберігайте спокій і будьте мужні. Ми на своїй землі. І перемога буде за нами!»

попередня статтяБЛАГОДІЙНІ ВИСТАВИ в театрі Старицького
наступна статтяВантаж для регіонів, які потребують допомоги