Задля безпеки людей та довкілля

Незважаючи на повномасштабне вторгнення росії, Україна продовжує важливі реформи. Підтвердженням цьому є той факт, що 20 червня цього року Верховна Рада ухвалила Закон «Про управління відходами».

Цей важливий законодавчий акт є рамковим, на основі якого будуть розроблені кілька необхідних секторальних законів на шляху до цивілізованого управління відходами в межах вимог, висунутих для того, щоб стати членом Євросоюзу.

Зокрема, закон дасть змогу впровадити європейську ієрархію поводження із відходами; організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях; закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.

Крім того, документ дасть змогу створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів; – встановити принцип «забруднювач платить»; впровадити розширену відповідальність виробника, який буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

Відходи, що непридатні для переробки (рециклювання) та використання як вторинна сировина, підлягатимуть складуванню та подальшій безпечній з точки зору впливу на довкілля утилізації.

Варто зазначити, що у законі знайшли своє відображення екологічні ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк. Зокрема, щодо боротьби із забрудненням навколишнього природного середовища твердими побутовими відходами. Адже ця проблема в області є досить гострою. Як відомо, широкої підтримки серед територіальних громад Хмельниччини мали проєкти «Хмельниччина йде на чистоту» та «Япомога», які ініціювала у 2021 році Віолета Олександрівна. Саме ці екологічні ініціативи боротьби зі сміттям мали широкий резонанс та змусили місцеву владу та громадськість вжити низку природоохоронних заходів. Зокрема, у багатьох школах були встановлені перші «Япомогабокси» – сортувальні автомати для пластикових відходів.

Є всі підстави стверджувати, що реалізація положень, закладених у прийнятому законі, зробить поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля.

попередня статтяБалансові комісії проаналізували діяльність комунальних закладів охорони здоров’я
наступна стаття23 червня – День державної служби