Заклади охорони здоров´я звітують про свою фінансово-господарську діяльність

21 червня  в обласній раді розпочала роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів охорони здоров’я, комунальних некомерційних підприємств – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2021 та за 1-й квартал 2022 року.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк разом зі своїми заступниками Володимиром Гончаруком, Валентином Соколюком, Тетяною Зеленко, заступником голови обласної державної адміністрації Сергієм Ткачуком, депутатами обласної ради та іншими членами балансової комісії заслухали керівників та фінансистів медичних закладів, управління якими здійснює обласна рада.

Загалом, в управлінні обласної ради знаходиться 24 заклади охорони здоров’я. Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність 12 об’єктів, а саме комунальні некомерційні підприємства: обласна лікарня, обласний серцево-судинний центр, обласна дитяча лікарня, обласна стоматологічна поліклініка, обласний центр служби крові, обласний протипухлинний центр, обласний заклад з надання психіатричної допомоги, обласний дерматовенерологічний центр, обласний фтизіопульмонологічний медичний центр, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.

Мережа установ охорони здоров’я налічує 93 заклади, з яких 24 обласного рівня. 11 закладів надають високоспеціалізовану медичну допомогу, 35 – надають медичну допомогу другого рівня, також діє  32 Центри первинної медико-санітарної допомоги та 15 закладів, які надають інші види меддопомоги.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Завроцький поінформував присутніх  про діяльність закладів обласної комунальної власності. Протягом 2021-2022 років в області виконувалися дві обласні програми в галузі охорони здоров´я. На виконання Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров´я обласної ради на 2021 рік було спрямовано 104 млн. грн з обласного бюджету, за ці кошти було придбано медичне обладнання, здійснювалося покращення матеріально-технічної бази, протипожежні заходи, реконструкція чи капітальні ремонти закладів.

У рамках Програми централізованого забезпечення медичних закладів медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2021-2023 роки у минулому році на потреби медзакладів направлено понад 26 млн грн, які спрямовувалися на закупівлю медикаментів, придбання лікарських засобів та витратних матеріалів тощо.

Протягом І кварталу 2022 року на виконання заходів програми спрямовано майже понад 1,8 млн грн на придбання ліків для боротьби з коронавірусною хворобою.

Зупинився Олександр Завроцький і на низці проблемних питань, які наявні у закладах охорони здоров´я – придбання та оновлення медичного обладнання, впровадження сучасних та оперативних технологій, здійснення капітальних та поточних ремонтних робіт тощо.

Керівники 12-ти обласних закладів охорони здоров´я поінформували членів балансової комісії про діяльність у минулому році і першому кварталі поточного року. Окрім того, керівники ділилися стратегічними напрямками розвитку закладів на найближчу перспективу.

Членів комісії цікавили питання діяльності закладів в умовах воєнного стану, а також спроможності установ щодо фінансування у рамках програми державних медичних гарантій, оскільки заклади охорони здоров’я, як комунальні некомерційні підприємства, працюють за новим механізмом фінансування за результатами укладених договорів та отримані пакети лікування з Національної служби здоров’я України. Враховуючи це, більшість обласних комунальних медичних закладів мають власні надходження, які спрямовують на забезпечення першочергових потреб установ.

Як зазначає голова обласної ради Віолета Лабазюк, у закладах охорони здоров´я мають бути належні умови перебування мешканців області, у даний час військовослужбовців та тимчасово вимушених осіб, які повинні отримувати якісну, своєчасну кваліфіковану медичну допомогу. Для цього спільними зусиллями обласної влади та керівників закладів робиться все можливе.

Члени балансової комісії проаналізували використання кожним закладом за звітний період коштів на теплопостачання та енергозабезпечення, витрат на одного пацієнта, потреби у передбаченні капітальних видатків.

Завтра перед членами балансової комісії звітуватимуть керівники решти закладів охорони здоров´я.

За результатами роботи комісій будуть напрацьовані висновки, які буде направлено галузевому департаменту та керівникам закладів.

попередня статтяВідбулися кадрові зміни у комунальних закладах позашкільної освіти
наступна стаття22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні