Знайомство з Хмельниччиною: Домініканський комплекс у Кам’янці-Подільському

Домініканський комплекс – костел і монастир  Св. Миколи в Кам’янці-Подільському – розташований на найвищій точці Старого міста. Він вважається одним із найдавніших храмів Кам’янця-Подільського.

Домініканці були першим орденом, який прибув на Поділля. У 1370 році вони заснували монастир з дерев’яним костелом Св. Миколи, про який вже у 1378 році згадував папа Григорій ХІ.

Монастир повністю згорів у 1420 році, але незабаром був відбудований вже з каменю. Нове життя монастирю у XVI столітті дав рід Потоцьких. Саме тому  в наш час на фасаді костелу можна побачити герб цього відомого роду. Зліва ж до костелу прибудований двоповерховий будинок, у якому мешкав Потоцький.

Нині у костелі є багато історичних цікавинок, серед яких – білокам’яний мусульманський амвон, що зберігся донині. Амвон встановили за часів турецького володарювання, коли костел перебудували під мечеть на честь коханої дружини султана Мехмеда ІV.

Цікавою є  ще одна архітектурна деталь, розташована на фасаді костелу,  – “Пес зі смолоскипом”, оскільки домініканці називали себе “пси Господні”.

Архітектура комплексу Домініканського монастиря святого Миколи у Кам’янці-Подільському формувалася протягом трьох століть (з XV по XVIII), кожне з яких диктувало творцям свої правила та канони модного стилю. Бароко та ренесанс, готика та класицизм тісно переплетені в кожному елементі цієї католицької перлини.

Нині костел належить католицькому ордену Паулінов (Братство Св. Павла Першого Пустельника).

попередня стаття25 листопада – День пам’яті жертв голодоморів і 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні
наступна статтяМедичні послуги, які ВПО можуть безоплатно отримати у лікаря первинної ланки