Знайомство з Хмельниччиною: Палац Сапіг, Красилів

Маловідомо, що нинішній Красилівський професійний ліцей розташований у колишньому маєтку давнього польського роду Сапіг. Існують документи, які свідчать, що на зламі 18–19 століть маєтком володів Микола Сапіга, полковник армії Наполеона. Дружиною Миколи Сапіги була Ідалія Потоцька, дочка славнозвісного засновника уманського парку «Софіївка».

Спорудження маєтку, а також римо-католицького костелу в Красилові,  розпочали ще предки Миколи Сапіги. Сам він закінчив будівництво костелу у 1795 році, а маєтку – на початку 19 століття.

Цікавим є факт, що під палацом у цілях безпеки було споруджено підземний хід, який вів до римо-католицького костелу. Підземний хід існує досьогодні, але ще у радянські часи був замурований.

У 1865 році Сапіги  продали помістя французькому цукровому товариству. Через деякий час акції компанії та маєток викупив Емерик Маньковський. Родина Маньковських володіла палацом до 1917 року. Після встановлення радянської влади і до нинішнього часу будівля використовується під різні заклади освіти.

попередня статтяСьогодні – День фізичної культури і спорту
наступна стаття«Золото» на «Іграх нескорених» завоював військовий Олександр Маковей з Хмельницького