Знайомство з Хмельниччиною: Сутковецький замок (руїни)

Сутковецький замок – замок XV-XVII століть на Поділлі в Україні, розташований у селі Сутківцях Хмельницького району Хмельницької області; нині перебуває у руїнах. Замок розташований на подовженому пологому мисі, відокремленому від височини, яку займають власне Сутківці, долиною струмка.

У середині XIV століття на замковому пагорбі існувало мисове городище, укріплене з північно-західного боку кам’яним оборонним муром. У другій половині XV століття  на північний захід від нього було розпочато будівництво регулярного баштового замку, одного з опорних пунктів у південній оборонній лінії на шляху вторгнення у південно-руські землі татарських полчищ.

Таким чином, стародавній мур XIV століття став основою південно-східної оборонної стіни замку. На першому етапі були зведені його північна і західна вежі. Будівництво було завершено у третій чверті XV століття спорудженням східної та південної веж і одночасним підвищенням висотності оборонних мурів.

На цьому етапі Сутковецький замок являв собою прямокутне подвір’я (66 х 60 м), оточене мурами, по кутах якого стояли п’ятигранні вежі предбастіонного типу. По осі мису до північно-західного муру примикала квадратна в плані надбрамна вежа. Башти мали по 4 яруси і з’єднувалися бойовими галереями, що проходили по внутрішньому периметру оборонних мурів. З південного сходу і північного заходу були влаштовані рови завширшки близько 15 м. В’їзд до замку був з північно-західного боку.

У 1567 році будівля замку зазнала сильного руйнування, потому під час ремонтних робіт стіни були частково знижені, деякі бійниці розтесано під вікна.

З кінця XVII століття Сутковецький замок втратив оборонне значення.

попередня статтяСьогодні – Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту
наступна статтяСьогодні – День пам’яті Героїв Крут