Знайомство з Хмельниччиною: водяний млин у Старокостянтинові

Старокостянтинівський млин, червоний млин – історичний водяний млин у місті Старокостянтинів на Хмельниччині, що збудований у 1905 році. Вважається однією з найяскравіших пам’яток індустріальної архітектури епохи модерну в Україні.

Споруда настільки монументальна, що її можна побачити з протилежного берега річки. Побудована 1905 року акціонерною компанією Гольдштейна, яка заснувала цукровий завод. Розташована в центральній частині міста, на вузькому перешийку, де річка Ікопоть впадає в Случ.

У свій час млин уособлював велич тогочасного промислового будівництва. Примітно, що до наших днів споруда збереглася досить добре. А працював млин аж до часів так званої Перебудови, тобто до 1986 року. Перші реставраційні роботи на об’єкті провели тільки 2016 року.

Фасад будівлі має виразне декоративне оформлення. Через це споруду вважають одним із найцікавіших зразків модерну в Україні. Водяний млин за суттю є мурованою п’ятиповерховою спорудою із червоної цегли. Звідси й походить ще одна його назва – Червоний млин.

Ще однією привабливою особливістю пам’ятки є те, що з неї відкривається панорамний вид на іншу не менш відому цікавинку міста Старокостянтинів – Острозький замок, пам’ятку архітектури 16 століття.

У наші дні Водяний млин у місті Старокостянтинові перебуває у приватній власності та вважається однією з найяскравіших пам’яток інженерної думки початку 20 століття.

попередня статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!
наступна статтяУ 8 областях України фермери можуть отримати безкоштовну допомогу на розвиток бізнесу