Зустріч з Представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в центральних областях

Голова обласної ради Михайло Загородний зустрівся з Представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в центральних областях Валерієм Ольховим та регіональним представником Секретаріату Уповноваженого у Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою.

Валерій Ольховий призначений представником Уповноваженого в центральних областях з визначенням постійного робочого місця в місті Вінниці  14 січня 2019 року.

Під час зустрічі Валерій Ольховий висловив слова вдячності Михайлу Загородному за оперативність у наданні відповідного приміщення для розміщення громадської приймальні Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області, акцентувавши на проблематиці цього питання в інших областях.

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в центральних областях розповів про основні напрямки своєї діяльності. Зокрема, до його повноважень відноситься забезпечення здійснення Уповноваженим парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина у Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях.

Окрім того, він, як Представник Уповноваженого, складає протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена статтями 188-39 (порушення законодавства у сфері захисту персональних даних), 188-40 (невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини) та 212-3 (порушення права на інформацію та права на звернення) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Разом з тим, відповідно до статті 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» представник Уповноваженого має право на невідкладний прийом посадовими особами органів державної влади і органів місцевого самоврядування різних рівнів, керівниками об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, керівниками спеціалізованих підрозділів, військових частин, бути присутнім на засіданнях представницьких і виконавчих органів державної влади різних рівнів, відвідувати без перешкод підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, органи місцевого самоврядування, а також колегіальні засідання органів прокуратури, органів внутрішніх справ, митних і податкових служб, військових підрозділів, інших спеціалізованих державних органів (установ), до компетенції яких відноситься дотримання прав і свобод людини.

Окрім того, у зв?язку з проведенням в Україні позачергових парламентських виборів 21 липня цього року, Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснюватимуть моніторинг щодо дотримання виборчих прав громадян. Даний моніторинг проводитиметься як на спеціальних, так і на звичайних дільницях області.

Учасники зустрічі обговорили шляхи подальшої співпраці та здійснення спільних заходів з метою контролю за додержанням конституційних прав і свобод громадян у закладах  та установах соціального захисту населення області.