Зустріч з представниками благодійного фонду «Право на захист»

Голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з представниками благодійного фонду «Право на захист» Євгенієм Таблером, Оленою Самойловою та Валерієм Редиком.

Благодійний фонд «Право на захист», який працює під егідою ООН, є одним із учасників правозахисного руху в Україні, має потужні позиції у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Представники благодійного фонду «Право на захист» запропонували свою координацію у надходженні з-за кордону гуманітарної допомоги для переселенців, які проживають у нашому регіоні. Для цього потрібно визначити потреби товарів для даної категорії осіб та необхідний обсяг. Це можуть бути як продукти харчування, так і засоби гігієни та різноманітний м’який інвентар.

У ході зустрічі представники організації також цікавились умовами проживання внутрішньо переміщених осіб, зокрема у закладах обласної комунальної власності, територіальних громадах, процесами адаптації переселенців та їх психологічною підтримкою.

Хмельниччина вже прийняла понад 340 тисяч переселенців, 152 тисячі з яких знайшли прихисток у нашому регіоні. Наразі органами місцевої влади робиться все для того, аби наші співвітчизники, які потерпають від російської агресії, були забезпечені тимчасовим житлом, речами першої необхідності та продовольчими товарами.

«Для нас важлива будь-яка гуманітарна допомога як від вітчизняних, так від іноземних партнерів, яку можна надати людям, які віч-на-віч зіштовхнулися з жахами війни. Намагаємося зробити все можливе, аби вони комфортно відчували себе в нашій області», – зазначила голова обласної ради.

Віолета Лабазюк відповіла на усі поставлені запитання та наголосила, що з перших днів повномасштабної війни в Україні Хмельниччина є гуманітарним хабом, який направляє посильну гуманітарну допомогу мешканцям тих регіонів, де велися і ведуться активні військові дії.

Доповнила також, що із сім´ями внутрішньо переміщених осіб, які проживають у хмельницькому регіоні, постійно проводяться зустрічі, під час яких вивчаються їх потреби. Продовжує роботу центр надання психологічної підтримки жителям Хмельниччини та переселенцям. Онлайн-консультації проводяться професійними психологами області на безоплатній основі для тих людей, які мають психологічно-емоційні потреби або перебувають у стані стресу.

У закладах комунальної власності обласної ради для переселенців, дітей та їх родин постійно проводяться навчальні та пізнавальні зустрічі, ігрові заняття, екскурсії, різноманітні майстер-класи, тренінги та просвітницькі практичні заняття.

Спільними зусиллями наближаємо Перемогу!

 

попередня статтяСвітло переможе темряву!
наступна статтяГуманітарну допомогу від Польщі відправлено переселенцям та військовим