Хмельницька обласна рада долучилась до щорічної акції «За чисте довкілля»

Сьогодні, 13 квітня, заступник голови обласної ради Валерій Лесков, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук зі своїми заступниками разом з працівниками виконавчого апарату облради та ОДА в рамках щорічної акції «За чисте довкілля» здійснили висадку саджанців.

Цьогоріч сіянці дуба та модрини висаджено поблизу села Масівці на території Прибузького лісництва ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство».Саме ці насадження є стійкими до хвороб і шкідників основних лісоутворюючих порід. Сьогодні засаджено  площу у розмірі 1,6 га.

«Ліс – це легені планети, тому допомогти природі та збільшити кількість зелених насаджень стало доброю традицією для усіх посадовців нашого краю, – вважає Валерій Олександрович. – – Тож закликаємо усіх мешканців області долучитись до гарної справи: посадити деревце та прибрати територію».

За словами начальника управління лісового та мисливського господарства Хмельницької області Петра Пешка молоді дворічні саджанці вирощені на власних розсадниках. Посадку здійснено на площі, де проведена рубка головного користування. Далі протягом кількох років на цій ділянці буде проводитись ряд лісівничих заходів, таких як догляди, доповнення, рубки освітлення, прочищення.

Так, цьогоріч працівниками лісгоспу відбуватиметься доповнення саджанців на 420 га, які висадили минулими роками. Ще 150 га лісівники залишили під природнє поповнення.

Щорічні акції «За чисте довкілля» традиційно проводяться двічі на рік – навесні та восени. Насадження проходить відразу після часткової вирубки. Така послідовність допомагає зменшити затрати на створення лісових культур, поки ділянка ще не заросла.

Загалом, на Хмельниччині у 2018 році планується висадити саджанці на 684 гектарах.