На Хмельниччині вшанували пам’ять в’язнів концтаборів

Сьогодні, 11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, на території військової частини, що розташована у мікрорайоні Ракове в обласному центрі вшанували пам’ять в’язнів концтабору “Шталаг-355”. До Меморіалу пам’яті жертв фашистського режиму квіти поклали заступник керівника апарату обласної ради Тетяна Зеленко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Юрій Бирка, керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, ветерани, військовослужбовці та громадськість міста.

За  невинно замордованими на цьому місці біля пам’ятного меморіалу благочинний міста Хмельницький УПЦ КП митрофорний протоієрей Ярослав Рібий відправив поминальну службу. Опісля жертв вшанували хвилиною мовчання.

«Вічна память усім невинно убієнним жертвам, що були тут замордовані і розстріляні. Наш святий обов’язок – берегти у серцях згадку про них», – вважає Тетяна Зеленко.

На думку посадовця, досить символічно, що саме у цей час за кілька десятків метрів на території військової частини проходили навчання військовослужбовців і гуркіт гвинтокрилів постійно супроводжував поминальну молитву.

По завершенні ритуальної частини Тетяна Зеленко відвідала музей історії, де ознайомилась з експозиціями минулого та сьогодення.

Довiдка

11 квітня щорічно відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який встановили в день входження американських військ на територію Бухенвальду 1945 р.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 чоловік були в’язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Лише у нашому рідному місті Проскурові за роки окупації було закатовано і розстріляно понад 81 тисячу осіб. У концтаборі, який розміщувався у 1941-44 роках на території теперішньої військової частини, загинули понад 60 тисяч військовополонених. Багатьох із них досі не встановлено.

Окрім “Шталагу-355” в окупованому місті була розгорнута ціла мережа фільтраційних та трудових таборів. Діяв вербувальний пункт, з якого на примусові роботи до Німеччини були вивезені понад 1300 молодих проскурівчан. Єврейські квартали міста були оточені в гетто, майже всі жителі якого (понад 9 тисяч чоловік) були розстріляні у жовтні-листопаді 1942 року.

попередня статтяЮні натуралісти Хмельниччини – в числі переможців фіналу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик»
наступна статтяДо уваги усіх зацікавлених осіб!