Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

img_365414 грудня, в одинадцяте, Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року.

Ця дата не випадкова в літописі ліквідації найдраматичнішої техногенної катастрофи. Адже саме в цей день, тридцять років тому, було завершено будівництво саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС та прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Це був апофеоз мужності й самопожертви тисяч наших співвітчизників, які грудьми стали на захист Вітчизни, а також інших народів Європи від невидимої смерті.

img_3669З нагоди цього дня в Будинку рад відбулося урочиста зустріч з ліквідаторами наслідків однієї з найжахливішої аварії людства, де згадали події тридцятирічної давності, вшанували тих, хто брав участь у ліквідації найбільшої техногенної катастрофи, пом’янули хвилиною мовчання полеглих у боротьбі з її наслідками.

img_3682У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови – керівника  апарату облдержадміністрації Олег Кузмінчук, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, представники обласної та міської організацій Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

img_3660«Хмельниччина однією з перших в Україні направила на ліквідацію аварії більше семи тисяч подолян. Саме у ці грудневі дні ми повертаємося пам’яттю і серцем до трагічних подій, аби віддати данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього людства, хто не вагаючись ступив у атомне пекло. Те, що ми відзначаємо цей день, з одного боку підкреслює важливість того подвигу тих, хто пройшов через Чорнобиль, з іншого – ця трагедія має бути уроком для тих, хто сьогодні займається проектування подібних об’єктів», – зазначила Неоніла Андрійчук у своєму виступі.

img_3673Неоніла Вячеславівна зауважила, що два тижні тому французька компанія завершила встановлення над старим укриттям нового захисного саркофагу. Як очікується, нове покриття дозволить демонтувати власне сам четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. Для цього всередині нову арку обладнали системою кранів, що допоможуть дистанційно регулювати і розбирати старий саркофаг.

img_3689За оцінками фахівців, всередині старого укриття, знаходиться не менше 180 тонн радіоактивного палива в різному стані і близько 30 тонн пилу, що містить трансуранові елементи.

Від керівництва та всього депутатського корпусу обласної ради Неоніла Андрійчук висловила ліквідаторам щирі слова вдячності за мужність, самовідданість і самопожертву та вручила Грамоти обласної ради.

10

Для учасників зустрічі відбулася концертна програма за участю солістів обласної філармонії.

Після завершення урочистих заходів учасники зустрічі поклали квіти до пам’ятного знака «Героям та жертвам Чорнобиля» у сквері на перехресті вулиць Кам’янецької та Прибузької, вшанувавши пам’ять тих, чиє життя відібрала ядерна катастрофа.

12

попередня статтяНаціональна академія Державної прикордонної служби України відзначає 24-у річницю з дня створення
наступна статтяНобелівські читання «ЛІЦЕЙ-NOBELDAGEN – 2016» у Славутському ліцеї-інтернаті