2 квітня – відкриття виставки колажів «Енциклопедія мистецтв»

У комунальному закладі обласної ради – Хмельницькому обласному художньому музеї – відкривається  виставка колажів «Енциклопедія мистецтв» художниці Віти Бартош.

Роботи мисткині розповідають нам про цінності і силу волі, про те, як попри всі обставини, спричинені перебуванням за кордоном в статусі біженця, не втратити відчуття життя та чуття мистецтва, як майже розчинитись у відчаї і знову віднайти себе.

Ось що розповідає сама авторка про свої твори: «Репродукції картин на сторінках енциклопедії «розмовляли» зі мною, як старі знайомі. Вони нагадували мені історії з дитинства, докоряли за провали, розповідали забуті анекдоти, смішили. Вони «говорили» зі мною моїм улюбленим подільським діалектом, голосами рідних і друзів, які були так недосяжно далеко. Тож я остаточно відкинула ідею з читанням і взялась за ножиці. Я вирішила надати німим картинкам голоси, а застиглим обличчям – живі емоції. На колажах ви побачите, як герої різних картин та епох зустрічаються у незвичних ситуаціях. Мені дуже хотілось надати реальності, наблизити до нашого сьогодення сюжети картин, які завжди здавались такими відірваними від нашого життя. В моїх колажах це звичайні люди – з тривогами, радостями, надіями, а не космічні істоти».

Віта Бартош – художниця-графікиня, фотографиня, дизайнерка, модельєрка, кравчиня,
артпедагогиня, екскурсоводка, волонтерка проєкту Ukraїner. Народилась 1982 року у м. Хмельницький. У 2005 – закінчила Хмельницький національний університет, кафедра дизайну. Серед викладачів – Микола Мазур, Олександр Гуменчук, Людмила Рожко-Павленко. З 2005 року живе і працює в м. Київ. Від початку широкомасштабної війни у 2022 році разом із сім’єю тимчасово проживає у Німеччині.

Відкриття виставки відбудеться сьогодні, 2 квітня, о 17.00.

попередня статтяУ Центрі видачі гуманітарної допомоги обласної ради – весняний настрій
наступна статтяВідбулися заходи у рамках музично-поетичного проєкту «Ми є сильні»