21 листопада – День Гідності та Свободи

dsc_0630З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття відповідно до указу Президента України від 13 листопада 2014 року щороку в цей день ми  віддаємо шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.  Це державне свято в Україні,  знаменує  початок цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

З цієї нагоди голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вшанували пам’ять загиблих патріотів України, поклавши живі квіти до Стели пам’яті Героїв Небесної сотні та неоголошеної війни, що на центральній площі обласного центру.

«Майдан був точкою кипіння для всього суспільства. У листопаді 2013-го року ніхто навіть мислити не міг, наскільки тяжкі випробування підготувала українцям доля і яку високу ціну випаде заплатити за такі цінності як свобода, гідність та незалежність. Відзначаючи чергову річницю Дня Гідності і Свободи, ми згадуємо людей, які довели, що готові ціною свого життя виборювати своє майбутнє. Тепер ми, українці, зобов’язані бути достойними світлої пам’яті сучасних Героїв нашої держави та пам’ятати, що миттєво змінити ситуацію на краще неможливо, для цього необхідні роки наполегливої праці», – зазначив Михайло Загородний, спілкуючись із представниками місцевих засобів масової інформації.

dsc_0626

Разом з першими особами області та міста, їх заступниками до Стели пам’яті новітніх героїв поклали квіти та віддали шану працівники виконавчого апарату обласної ради, структурних підрозділів облдержадміністрації, активісти Майдану у Хмельницькому, волонтери, громадськість міста.dsc_0641

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять українців, які під час Революції Гідності віддали своє життя за свободу та територіальну цілісність своєї країни.

dsc_0640dsc_0656dsc_0653dsc_0650dsc_0660dsc_0655dsc_0661