З Днем сільського господарства привітали аграріїв Чемеровеччини

den-s-gchemerivci-5Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний завітав на урочистості у Чемеровецький район, аби привітати хліборобів з наступаючим професійним святом – Днем працівника сільського господарства.

«Праця хлібороба ніколи не була легкою, особливо у цей непростий для країни час випробувань.  Лише завдяки вашій наполегливій праці та умілому господарюванню досягнення в сільському господарстві останніх років стають все більш вагомими та загальновизнаними. Обласна влада поважає і шанобливо ставиться до вашої самовідданої праці, надзвичайно високо оцінює ваш внесок у соціально-економічний розвиток Подільського краю», – зазначив Михайло Васильович у вітальному слові.

Окремо керманич області зупинився на досягненнях роботи агропромислового комплексу району.

Він з приємністю констатував, що незважаючи на складні погодні умови, зокрема тривалу посуху, сільгосппідприємствами району намолочено 140 тисяч тонн зернових культур при середній урожайності 56 ц/га. У тому числі кукурудзи на зерно намолочено 51,3 тисяч тонн при урожайності 65 ц/га. Майже завершено збирання цукрових буряків, валовий збір яких становить понад 40 тисяч тонн. На площі 10,5 тис. га посіяно озимі зернові урожаю 2017 року.

den-s-gchemerivci-3Михайло Загородний назвав здобутки окремих аграріїв району: «Найкращих результатів досягли в ПП «Україна Агро 2С» с. Бережанка, (керівник – депутат облради Олег Скринчук), де з кожного гектара зернових культур отримано  по 66 центнерів збіжжя, а озимий ріпак з площі 278 га дав на круг по 34,7 центнерів.  Доречі, хочу наголосити, що аграрна Чемеровеччина гідно представлена в обласній раді. Окрім згаданого мною Олега Скринчука, інтереси хліборобів району в обласній раді відстоюють також депутати Анатолій Атаманчук та Володимир Присяжний. Одним з кращих підприємств області, яке займається тваринництвом, є СГК «Летава» (керівник – Герой України, також депутат обласної ради попередніх скликань Михайло Шаповал), в якому з початку року вироблено тваринницької продукції на 100 га угідь 307,6 тис. гривень.  Кращим фермерським господарством варто назвати ФГ «Макс-Агро»  с. Пукляки (керівник – Василь Репетовський), який має в обробітку 600 га ріллі, а  валовий збір зерна становить 1060 тонн, сої – 556 тонн, озимого ріпаку – 420 тонн» .

У переддень професійного свята Михайло Загородний висловив кожному працівнику сільського господарства слова щирої  вдячності та глибокої поваги за нелегку хліборобську працю та за багаторічну і сумлінну працю, високий  професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва у  2016 році та з нагоди  Дня працівників сільського господарства нагородив Грамотами обласної ради директора ПП «Кочубіївське» Валентина Волосецького, директора ПП «АВС-Агро» Анатолія Атаманчука та колектив сільськогосподарського кооперативу «Летава».

Гарний настрій учасникам урочистостей дарували фольклорні та мистецькі колективи Чемеровеччини.

den-s-gchemerivci-2