33 сесія обласної ради: 4 години роботи та понад сім десятків прийнятих рішень

У пленарному засіданні чергової тридцять третьої сесії обласної ради, яке провів голова ради Михайло Загородний, взяло участь 69 депутатів. 

Після розгляду та прийняття п’ятнадцяти звернень до центральних органів влади депутати перейшли до опрацювання порядку денного. Традиційно розпочали з розгляду депутатських запитів. Так, сесією знято з розгляду вісім депутатських запитів, ще п’ятдесяти чотирьом продовжено термін розгляду. Крім цього, сьогодні депутати підтримали як запити ще вісім депутатських звернень. Отож, наразі на контролі у виконавчому апараті обласної ради перебуває шістдесят два депутатських запити.

Своїми рішеннями депутати затвердили звіти про виконання або про хід виконання у 2019 році дев’ятнадцяти обласних програм, а саме: програми соціально-економічного розвитку області на 2019 рік, програми “Питна вода Хмельниччини”, програми фінансової підтримки функціонування Агенції регіонального розвитку області, програми відновлення та розвитку КП “Аеропорт Хмельницький”; програми фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення; програми розвитку агропромислового комплексу; програми розвитку освіти; програми розвитку краєзнавства; обласної програми сприяння розвитку громадянського суспільства; програми охорони навколишнього природного середовища; програми розвитку рибного господарства; програми  формування  страхового фонду документації; програми впровадження державної політики органами виконавчої  влади у сфері державного фінансового контролю; цільової програми забезпечення  пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони; обласної програми надання соціальних послуг центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальними закладами; цільової регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім»; обласної програми забезпечення молоді житлом; обласної цільової соціальної програми «Молодь Хмельниччини».

Однак, проект рішення “Про хід виконання у 2019 році обласної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2021 роки” не знайшов підтримки у більшості депутатів.

Також не прийняли депутати зміни до Положення про порядок та умови надання обласною радою разової грошової допомоги.  За цей проект рішення проголосував лише 41 обранець.

Сьогодні на пленарному засіданні прийнято  Антикорупційну програму на 2020-2022 роки, а також внесено зміни до семи обласних програм: обласної програми розвитку освіти; програми розвитку малого та середнього підприємництва; програми забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, створення сприятливих умов платникам податків та належного їх обслуговування; обласної програми розвитку культури і духовності; цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Хмельницькій області; програми фінансової підтримки функціонування Агенції регіонального розвитку Хмельницької області та програми фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області.

Чималий блок сьогоднішніх питань стосувався комунального майна. Більшістю голосів депутати надали дозвіл КП “Аеропорт Хмельницький” на передачу в заставу (іпотеку) нерухомого майна для оформлення банківської гарантії та внесли зміни до видів економічної діяльності комунального підприємства “Комунальники”. Також обранці затвердили Положення про діяльність аукціонної комісії з продажу об’єктів малої приватизації (окреме майно) спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти спільної власності сіл, селищ, міст Хмельницької області та  Перелік об’єктів малої приватизації (окреме майно) спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, що підлягають приватизації у 2020 році.

Сесія надала згоду на безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у комунальну власність  Новоушицької селищної ради Новоушицького району Хмельницької області та з комунальної власності Хмельницької міської ради у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради; надала дозвіл на списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, закладів та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області та надала дозвіл на поділ земельної ділянки.

Більшістю голосів депутати внесли зміни до рішень облради щодо утворення постійних комісій та президії ради, а також затвердили звіт про виконання плану роботи ради на 2019 рік.

попередня статтяРозпочала роботу 33 сесія обласної ради
наступна статтяМихайло Загородний взяв участь у засіданні Консультативної ради при голові Верховної Ради України