405 нових офіцерів-прикордонників віднині захищатимуть кордони України

Сьогодні, 26 червня, у Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького відбувся 29-ий випуск офіцерів-прикордонників.

Урочистий захід  відбувся на головні площі області – майдані Незалежності –  за участі Голови Державної прикордонної служби України генерал-майора Сергія Дейнеки, голови обласної ради Віолети Лабазюк, голови облдержадміністрації Сергія Гамалія, Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, народних депутатів України, депутатів обласної та міської рад, рідних та близьких випускників.

Зі стін Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького сьогодні випускається 405 офіцерів-прикордонників та 43 студента.

За словами ректора академії Олександра Луцького, незважаючи на невеликий в історичному вимірі термін існування, академія з червня 1993 року підготовила та направила в органи охорони державного кордону більше 11 тисяч висококваліфікованих офіцерів-прикордонників. Сьогодні в академії функціонує 18 кафедр. Науковий потенціал академії  – 52 доктори наук, 188 кандидатів наук, 29 професорів, 114 доцентів та 6 старших наукових співробітників.З 2014 року понад 400 військовослужбовців академії прийняли активну участь в Антитерористичній операції та Операції Об’єднаних сил на сході України.  16 випускників академії, захищаючи Україну, віддали за неї найцінніше – своє життя!

Цього року серед випускників двоє занесені на Дошку пошани, а 40 – отримали диплом з відзнакою.

Голова Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Дейнеко, який, до речі є випускником академії, привітав офіцерів-прикордонників з випуском та побажав успішної служби та підкреслив, що молоді офіцери будуть направлені на всі ділянки державного кордону України, окрім районів проведення операції об’єднаних сил.

Разом з головою наглядової ради НАДПСУ народним депутатом України Павлом Сушком нагородив найкращих офіцерів відомчими нагородами Держприкордонслужби та Міністерства внутрішніх справ України.

Для Віолети Лабазюк сьогоднішня подія вдвічі урочиста, адже її батько є теж випускником цього вишу – у далекому 1976 році  закінчив тоді ще артилерійське училище.

Від імені депутатського корпусу, від себе особисто голова обласної ради привітала випускників академії з урочистою подією та побажала успішної служби на благо України.

«Прикордонники завжди були у великій повазі та шані в українського народу. Вони вписали свою особливу сторінку в історичний літопис Вітчизни, а нині є важливою ланкою в системі забезпечення обороноздатності незалежної України. Своїм високим професіоналізмом, мужністю і відвагою прикордонники підтверджують елітність своєї служби, –  зазначила Віолета Лабазюк. – З виникненням загрози національній безпеці саме прикордонники в числі перших стали до охорони та оборони державного кордону. Сотні військовослужбовців та курсантів взяли участь у бойових діях. Дивлячись зараз на наших прикордонників, переконана, що вони будуть гідні слави своїх побратимів і їм під силу виконати будь-яке завдання задля збереження суверенітету та цілісності нашої держави.

Віолета Лабазюк вручила відзнаки обласної ради та цінні подарунки кращим військовослужбовцям та працівникам академії.

Серед гостей свята також були ветерани-прикордонники, рідні та близькі офіцерів-випускників.

Незабутнє враження на усіх присутніх залишило прощання випускників з Бойовим Прапором академії, проходження урочистим маршем та показовий виступ курсантів 2-го курсу, майбутніх учасників параду військ на честь 30-ї річниці Незалежності України.

 

попередня статтяВіолета Лабазюк: Наша спільна молитва стане оберегом для наших захисників та усіх, хто потребує підтримки та благословення
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем Конституції України