59-у річницю від дня створення відзначає військова частина А1788

Восьмий окремий полк спеціального призначення відзначає чергову річницю від дня створення військової частини. Привітати особовий склад зі святом на територію, де базується полк, завітало керівництво обласної та міської влад, представники духовенства, народні депутати України.

Від імені депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто військовослужбовців з нагоди 59-ї річниці утворення військової частини А 1788 – восьмого окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України привітала голова обласної ради Віолета Лабазюк.

У своєму вітальному слові голова обласної ради зазначила: «Ваша легендарна військова частина є надійною і потужною силою, що стоїть на захисті українського народу. А військові-спецпризначені є елітою Збройних Сил України.  Здобутий величезний досвід дає вам змогу гідно виконувати поставлені завдання, завдяки чому мирні люди мають можливість спокійно жити і працювати. З початку військових дій підрозділи полку брали і беруть участь у надскладних операціях на сході, у тому числі у боях в утриманні аеропортів Луганська і Краматорська, спецоперацій у Слов´янську. Велика шана героям, які найвищою ціною власного життя виборювали наш мир і збереження територіальної цілісності нашої держави».

Віолета Лабазюк акцентувала, що починаючи з 2014 року, як волонтер і представник благодійного фонду «Ми поруч», розпочала співпрацю з командуванням та військовими восьмого окремого полку спеціального призначення щодо забезпечення усім необхідним військовим спорядженням. Водночас, посадовець з приємністю відзначила, що дана співпраця продовжується і до дня відзначення 59-ї річниці створення частини керівництво отримало сертифікат на закупівлю необхідної механізованої техніки для потреб військової частини.

«Щира вдячність за вашу службу і відданість державі! Миру нашій  незалежній Україні! Бажаю  усім вам успіхів, патріотичного духу, оптимізму, родинного благополуччя та нових здобутків у виконанні почесних завдань в ім´я миру нашої України!», – сказала Віолета Лабазюк.

За роки існування військове формування пройшло складний шлях становлення, реформування та розвитку. І сьогодні військова частина є однією з важливих ланок оборонної системи нашої держави, яка гарантує безпеку населення та укріплює авторитет Збройних Сил України.

На сході України, де триває неоголошена російсько-українська війна, хмельницькі спецпризначені перебувають з перших її днів. Виконуючи найскладніші завдання, вони захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України від збройної агресії Російської Федерації та незаконних збройних формувань.

Колективу військової частини в особі командира полковника Андрія Матвіїшена голова обласної ради презентувала телевізор.

Грамотами обласної ради та цінними подарунками Віолета Лабазюк нагородила окремих військовослужбовців-спецпризначенців. Відзнак вони удостоїлися за сумлінне виконання військового обов´язку, самовіддане служіння українському народові, вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності держави, активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді, високий професіоналізм та з нагоди Дня створення військової частини.

Під час урочистостей представники духовенства на чолі з Єпископом Хмельницьким та Кам´янець-Подільським Православної церкви України Павлом провели молебень за загиблими воїнами. Також присутні поклали живі квіти до «Стели Героїв», що знаходиться на території частини. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих військовослужбовців-спецпризначенців частини за незалежність України та згадали їх поіменно.

Командир військової частини полковник Андрій Матвіїшен, звертаючись до особового складу та гостей зазначив, що військовослужбовці очолюваного ним військового формування – підрозділу Сил спеціальних операцій завжди на висоті виконують бойові завдання із захисту нашої України, ризикуючи щоденно своїм життям та здоров´ям.

Андрій Матвіїшен вручив дружині та сину військовослужбовця восьмого окремого полку спеціального призначення ССО ЗСУ Уберта Мрачковського Орден «За мужність 2 ступеня», якого було посмертно нагороджено відповідно до Указу Президента. Також командир вручив державні відзнаки, медалі Збройних Сил України та нагороди військової частини кращим військовослужбовцям.

У рамках відзначення чергової річниці від дня утворення військової частини відбулося відкриття Кімнати бойових традицій та огляд військової техніки, зброї та екіпіровки.

попередня статтяПостійні комісії розглядають проекти рішень чергової сесії
наступна статтяДепутати завершили роботу у постійних комісіях