84 медики Білогір’я отримали страхові сертифікати від Віолети Лабазюк

397


Ініціатива голови обласної ради Віолети Лабазюк в дії. Сьогодні заступник керівника апарату облради Тетяна Зеленко  відвідала Білогірську селищну територіальну громаду.

У Білогірській центральній районній лікарні посадовець вручила страхові сертифікати півсотні медичним працівникам, які лікують хворих на COVID-19. До приємної місії приєднався і депутат обласної ради Сергій Іващук, який не лише живе тут, але є активним меценатом та благодійником. Саме завдяки його допомозі відбувається і ремонт деяких приміщень лікарні та ПМСД, оновлення матеріально-технічної бази медзакладів.

За словами головного лікаря медичного закладу Івана Різака, і хоч частина медиків уже перехворіла на цю небезпечну хворобу, страховка дуже доречна, адже новий вірус ще досконало не вивчений, і невідомо, скільки часу діють власні антитіла. А дані страхові поліси додають медикам трохи більше впевненості та захищеності.

Також сьогодні Тетяна Зеленко вручила страхові сертифікати ще 34 медичним працівникам Білогірського центру первинної медико-санітарної допомоги. Вдячна за турботу голові обласної ради і головний лікар ЦПМСД Наталія Яремчук.

“Підтримка тих медиків, які сьогодні стоять на передовій у боротьбі з коронавірусом,  є надважливою для обласної ради та особисто для Віолети Лабазюк, – зазначила у своєму виступі Тетяна Зеленко. – Також обласною радою приділяється увага покращенню умов праці медичних працівників та забезпеченню гідних умов перебування та лікування пацієнтів”.

Наразі здійснюється страхування працівників ЦРЛ, які працюють безпосередньо у «ковідних» відділеннях та мобільні медичні бригади центрів ПМСД, які виїжджають на обстеження хворих та здійснюють забір проб ПЛР та ІФА.

Свою ініціативу щодо страхування медичних працівників, які працюють із хворими на COVID-19, голова обласної ради Віолета Лабазюк озвучила під час пленарного засідання другої позачергової сесії обласної ради 24 грудня 2020 року.
Тоді вона озвучила, що закон передбачає страхові виплати лише тим медпрацівникам, які протягом року з моменту інфікування COVID-19 отримають групу інвалідності або помруть від ускладнень хвороби. Тому багато лікарень страхують своїх працівників від самої хвороби через Prozorro.  На той час Хмельниччина і Харківщина серед усіх областей не закупила таких послуг через систему взагалі.Тому єдиний правильний шлях, який залишався – особисте добровільне страхування.
Віолета Лабазюк тоді закликала колег-депутатів підтримати дану ініціативу на території своїх округів через благодійні організації, волонтерів, бізнесу.
Голова обласної ради переконана, що до кінця січня вдасться застрахувати усіх медичних працівників, які лікують хворих з коронавірусом, а це – понад 2000 осіб у Хмельницькій області.