За участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея відбулася серпнева педагогічна конференція, на якій підбито підсумки розвитку освіти на Хмельниччині у 2015-2016 навчальному році та окреслено завдання на 2016-2017 навчальний рік.
У роботі конференції взяла участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, яка зазначила, що на духовний стан нашої спільноти, її здатність мобілізувати свій розумовий і моральний ресурс у відповідь на ті виклики, які ставить перед нами сьогодення, має бути зорієнтована уся система сучасної української освіти і науки: від дитячого садочка і до наукової лабораторії, від шкільної парти – до університетської кафедри, від успішного втілення вже напрацьованих досягнень європейського Болонського процесу до підвищення ефективності багатих традиціями національних наукових шкіл. У всебічному забезпеченні і підтримці цих важливих тенденцій сучасності бачить своє завдання і депутатський корпус Хмельницької обласної ради.
У грудні минулого року обласна рада прийняла Програму розвитку освіти Хмельницької області на 2016-2020 роки, яка має на меті розв’язання найголовніших завдань освітньої галузі області. Цьому має сприяти й ряд інших діючих на Хмельниччині освітніх програм. Увага до освітньої галузі має лише зростати. Саме тому постійні комісії обласної ради тримають на контролі стан справ у освітній галузі й надалі з виїздом на місця будуть вивчати хід виконання цих регіональних програм та сприяти їх подальшій реалізації.
«Серед першочергових завдань нового навчального року бачу, перш за все, зміцнення співпраці між місцевими радами області та навчально-освітніми закладами. Сподіваюся, що участь у нашому зібранні заступника Міністра освіти і науки України дасть орієнтири й на актуальні питання щодо створення опорних шкіл, їх матеріально-технічного оснащення та ремонту доріг до цих шкіл. Думаю, висловлю спільну думку з приводу того, що програма «Шкільний автобус» має передбачати не лише придбання нових автобусів, але й заміну тих, що експлуатуються вже більше 10 років», – зазначила Неоніла Андрійчук.
Надто важливою проблемою, заявила Неоніла Вячеславівна, залишається збереження здоров’я дитини упродовж навчання в школі. Це є сьогодні стратегічним напрямком розвитку, основним лейтмотивом освітньої політики. Важлива роль відводиться сьогодні органам місцевого самоврядування в питанні забезпеченні коштами на харчування дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та сімей переселенців. Окремої підтримки потребують діти учасників АТО.
На Хмельниччині свої двері цьогоріч гостинно відкриють 765 загальноосвітніх навчальних закладів, які запросять на навчання майже 129 тисяч школярів, 14 тисяч 399 з яких – першокласники.
До них приєднується також 10 тисяч 860 учнів професійно-технічних навчальних закладів та більше 35 тисяч студентів вищих навчальних закладів.
Неоніла Андрійчук від імені всього депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто привітала усіх учасників конференції, їхні педагогічні колективи з Днем знань, з початком нового навчального року і побажала нових успіхів у благородній справі.
Із доповіддю «Про підсумки розвитку освіти на Хмельниччині у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» виступив директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля.
У традиційній освітянській конференції також взяли участь т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спортау та туризму Інна Ящук, начальники управлінь (відділів) освіти райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад, селищних, сільських рад, керівники районних (міських) організацій профспілки освіти і науки, методисти методичних кабінетів (центрів), керівники та педагогічні працівники вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, представники батьківських та громадських організацій.