Оновлене відділення лабораторної діагностики запрацювало в обласному протипухлинному центрі

Відділення лабораторної діагностики комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протипухлинний центр» обласної ради створено на початку 2024 року шляхом об’єднання та розширення клініко-діагностичної та центральної цитологічної лабораторії. Нове відділення лабораторної діагностики  забезпечує не лише  Хмельницький обласний протипухлинний центр, а й інші заклади охорони здоров’я області лабораторними дослідженнями згідно з  Програмою медичних гарантій Національної служби здоров’я України для пацієнтів нашої області дослідження проводитимуться безоплатно.

З роботою оновленого відділення ознайомилася голова обласної ради Віолета Лабазюк, відзначивши сучасний рівень діяльності медичного закладу обласної комунальної власності, колектив якого декларує гарні показники у розрізі медичних закладів обласного підпорядкування  щодо збереження життя населення. Окрім того, фактично весь протипухлинний центр максимально реконструйований з метою створення належних умов для перебування і лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

«Хмельницький обласний протипухлинний центр – заклад обласної ради є надкластерним закладом, який на досить високому рівні  надає кваліфіковану та вузькоспеціалізовану допомогу місцевому населенню, військовим, внутрішньо-переміщеним особам, які проживають на території області, – зазначила Віолета Олександрівна. – Оновлена сучасна лабораторія здійснюватиме повний спектр якісних досліджень, в  тому числі цитологічних. Але ключовим є – максимальна точність та якість проведених досліджень, що у підсумку дасть можливість визначити для пацієнта правильний підхід до лікування та допоможе попередити виникнення онкозахворювань та збереже людині здоров’я».  

У складі оновленого відділення наявні чотири структурні підрозділи:

  • клініко-діагностичний;
  • цитоморфологічний;
  • молекулярно-генетичний;
  • підрозділ з обслуговуванню ургентних та реанімаційних пацієнтів.

Щодня працівниками відділення лабораторної діагностики виконується весь сучасний спектр лабораторних досліджень: загальноклінічні, гематологічні, біохімічні, серологічні, імунологічні та цитологічні дослідження. Зокрема, за 2024 рік проведено більше 967 тисяч лабораторних досліджень. Це на 17% більше, ніж у 2023 році та на 40% більше, ніж у 2022 році. Іншими словами – у відділенні щодня виконується  більше 3160 досліджень.

Як зазначив директор медичного закладу В’ячеслав Мороз, запроваджена комп’ютеризована система контролю якості дозволяє контролювати всі аналітичні процеси в лабораторії. А завдяки лабораторній інформаційній системі (ЛІС) виключаються помилки спричинені людським фактором та забезпечується комунікація між лікарями та лабораторією.

У 2024 році придбано сучасні  автоматичні гематологічні аналізатори 5diff  та аналізатори глюкози, аналізатор газів та електролітів крові. Великий спектр досліджень виконується на автоматичних біохімічних аналізаторах.

Підрозділ молекулярно-генетичних досліджень створений в 2024 році та на сьогодні оснащений  сучасним  та  високотехнологічним  обладнанням –  ампліфікатором в реальному часі, автоматичною станцією для виділення нуклеїнових кислот, боксом біологічної безпеки 2 класу та іншим сучасним обладнанням.

За словами В’ячеслава Мороза, на реконструкцію приміщень лабораторії та обладнання витрачено близько 10 мільйонів гривень власних коштів закладу.

Таке обладнання дає можливість проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для  діагностики папіломовірусу людини, який є причиною раку шийки матки.

Метод відзначається високою точністю, специфічністю та чутливістю.  Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) є потужним методом молекулярної діагностики, який активно використовується в онкології для виявлення та аналізу генетичних мутацій, що сприяють розвитку ракових захворювань. Основна перевага ПЛР полягає в здатності виявляти навіть незначну кількість ДНК або РНК у біологічному зразку, що дозволяє діагностувати рак на ранніх стадіях і визначати чутливість до різних видів терапії.

Цей метод є важливим інструментом у сучасній онкологічній діагностиці та лікуванні, спрямованим на покращення результатів терапії та збільшення тривалості життя пацієнтів.

Щодо отримання консультативної допомоги в Центрі звертайтеся ➡️ (096) 065-82-85 – ресепшн, (0382) 65-82-85 – реєстратура.

попередня статтяХмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка запрошує
наступна статтяВідзначили учасників тристороннього міжнародного онлайн-проєкту для учнів з Грузії, України та США